Vejuosi saulės spindulėlį
Kas rytą vienas du.
Pagaut bandysiu vėlei,
Truputį padraugaut.
Nesulaikys manęs nė vienas,
Nei tu, nei tu, nei tu...
Nė vienas!
Vienas?..

Žaismingomis eilėmis pradėjusi sausio 12-osios rytmetį debiutuojanti knygos „Kas aš toks?“ autorė Raimonda Razbadauskienė pakvietė vaikus leistis į pažinimo kelionę kartu su debesėliu. Nors debesėlis – pagrindinis knygos personažas, tačiau vaikai ne iš karto galėjo pasakyti, kas jis toks – tik keliaudami puslapis po puslapio rytmečio dalyviai išsiaiškino, kas jis yra.
Atskleisti pagrindinio personažo paslaptį gelbėjo ir kiti knygoje sutikti veikėjai – kranklys, europinė audinė, ondatra, raudonpilvė kūmutė, kurtinys, vilpišys, auksavabalis arba bronzinukas. Šie miško gyventojai ne tik padėjo debesėliui sužinoti, į ką šis panašus, bet ir papasakojo įdomybių apie save. Tikriausiai ne visi šių gyvūnų pavadinimai rytmečio dalyviams buvo girdėti anksčiau – nieko nuostabaus, nes daugelis jų yra reti mūsų miškuose, įrašyti į raudonąją knygą (knygos pabaigoje galima rasti kiekvieno gyvūno aprašą).
Visoms žinioms apibendrinti vaikai piešė du debesėlius. Padalinę lapą į dvi dalis, vienoje jo pusėje piešė pagrindinį knygos personažą, kitoje – kiekvieno vaiko svajonių debesėlį. Vėliau piešinius palyginome, aptarėme ir, žinoma, pasidžiaugėme.

Jeigu ir jūs norite pasinerti į šią istoriją, tuomet užsukite į biblioteką – knyga ir debesėlis laukia skaitytojų!


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.