Tęsiame bibliotekos savanorių knygų rekomendacijas ir šiemet. Šįkart knygą rekomenduoja savanorė Laura. Tikimės, kad jums patiks!

Sveiki, esu Laura ir šiuo metu savanoriauju bibliotekoje. Ilgai galvojau, kaip trumpai papasakoti, kodėl nusprendžiau tapti savanore ir kaip su tuo susijusi ši knyga. Manau, kad mano asmenybė turi geltonų ir žalių atspalvių. Tikrai suprasite, ką turiu omeny, jei paimsite Thomo Eriksono knygą ,,Aplink mane – vien tik idiotai“.

Galiu patikinti, kad pirma atėjo meilė knygoms, o vėliau ėmiau ieškoti būdo, kaip ją išreikšti. Turbūt geriausia ja dalytis su aplinkiniais ir įkvėpti kitus domėtis puikiais išminties šaltiniais. Tam labai tinka savanorystė Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje.

Dabar apie minėtas spalvas – geltoną ir žalią. Mus nuolat supa žmonės, tik su vienais sutariame, o kiti, priešingai, atrodo kaip iš kitos planetos. Rekomenduojama knyga pristato asmenybes pagal spalvas ir aiškina, ko galime iš jų tikėtis.

Pavyzdžiui, ryškiai raudona spalva. Tikriausiai mums ji asocijuojasi su draudimais ar  raudonu rašikliu, kuriuo mokytojai žymi klaidas. Todėl šio tipo žmonės yra gana ūmūs;  perskaitę knygą žinosime, kaip su jais bendrauti ir palengvinti kasdienines interakcijas.

Maniškė spalva – geltona, kuri labiau pozityvi ir ryški, kaip saulė. Vis dėlto ji turi ir neigiamų aspektų, kuriuos taip pat pravartu žinoti, ypač susidūrus su nepataisomais optimistais „geltonaisiais“. Dabar tikriausiai susimąstysite, nes optimizmas (tik su saiku) yra puikus būdas žvelgti į gyvenimą.

Kita minėta spalva – žalia. Ach, pavasaris toks žalias, ypač gegužė. Kaip manote, kokius žmones galėtume priskirti šiai spalvai? Teigiama, kad jų yra daugiausia, ir mums tikrai dėl to pasisekė. Mat jie nėra savanaudžiai, ir jų dėmesio tikrai užtenka visiems.

Tiek apie spalvas. Tiesa, vienos spalvos neatskleidžiau, nes noriu, kad paimtumėte į rankas šią puikią knygą ir sužinotumėte daugiau. Dėl lengvo stiliaus ją visi suprasite ir praplėsite savo psichologines žinias. Pripažinkime, juk tikrai negali būti, kad aplink mus – vien tik idiotai.

Savanorė Laura


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.