Šių metų šventinis laikotarpis neįprastas. Privalome laisvalaikį leisti namuose, o tai puiki proga perskaityti vieną ar kitą knygą. Todėl raginame nepamiršti skaitymo ir per karantiną. Štai keletas dėmesio vertų knygų, kurias rekomenduoja bibliotekos savanorė Vasarė.

Ignas Šeinius „Kuprelis“
XX amžiaus pirmoje pusėje išleista knyga pasakoja apie malūnininko Olesio gyvenimą pakeitusią pirmąją meilę. Knyga moko, kad neverta visada remtis tik jausmais, kartais reikia pasikliauti protu, mąstyti logiškai. Gerai apgalvoti savo veiksmus, kad paskui neskaudintume kitų, neapgaudinėtume savęs, nebėgtume nuo realybės. Taip pat ši knyga įrodo gamtos svarbą. Ji niekada neatstumia, yra įkvėpimo šaltinis.
 
Antoine de Saint-Exupéry „Mažasis Princas“
Ši knyga yra apie berniuką – Mažąjį Princą, kuris išvyksta iš savo gimtosios planetos, keliauja į kitas planetas, apsilanko ir Žemėje. Jis bando suprasti šiuolaikinį pasaulį, kokie veiksniai ir kaip įtakoja žmonių elgesį. Šis kūrinys tinka visoms amžiaus grupėms, nes yra skirtingai suprantamas. Vaikams tai paprasčiausia pasaka. Paaugliai jau gali įžvelgti kažką gilesnio, draugystės, meilės svarbą ir neįprastą pasaulio sampratą. Suaugusieji jau supranta keliamus egzistencinius klausimus apie žmogaus likimą ir gyvenimo prasmę. Ši knyga moko optimizmo ir atsakomybės.
 
Frances Hodgson Burnett „Paslaptingas sodas“
Daugiau nei prieš 100 metų parašyta knyga pasakoja apie našlaitę Merę, kuriai tenka kraustytis į Angliją pas niūraus būdo dėdę. Merė ganėtinai uždara, mėgsta viena tyrinėti aplinką. Ji knygos veikėjus ir skaitytojus moko pasitikėti savimi, savo jėgomis. Knyga primena, kaip svarbu lavinti vaizduotę, žvelgti į pasaulį pozityviau ir nepamiršti, kad tikint – vyksta stebuklai.
„Jei visada galvosi tik bjaurias ir liūdnas mintis, tai galvoje nebus vietos gražioms ir malonioms.“
 
Vytautas V. Landsbergis „Žalčių karalienė“
Visiems žinomą lietuvių liaudies pasaką autorius perteikia neįprastai – dienoraščio forma. Veiksmas vyksta pokariu, partizaninio judėjimo metu, o Žilvinas yra partizanų vadas. Todėl Eglei ir Žilvinui tenka slapstytis ir slėpti savo tapatybes. Šis kūrinys pasakoja apie vienybę, pasiaukojimą, patriotizmą, moko neprarasti vilties net ir sunkiausiomis akimirkomis, pasitikėti savimi ir kitais, neišduoti paslapčių. Knyga taip pat primena apie pokario įvykius Lietuvoje, vaizduoja skaudžius žmonių likimus.

Visos knygos mus moko įvairių dalykų, o minėtosios – pasitikėjimo, vieningumo, optimizmo, teigiamo požiūrio į pasaulį. Būdamos gana skirtingos, jos savaip perteikia panašias idėjas, verčia susimąstyti, skatina kelti klausimus ir rasti atsakymus.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.