Trevor Noah "Gimęs neteisėtai. Pasakojimai iš vaikystės  Pietų Afrikos Respublikoje"

1 1 1 1 1

Trevor Noah (1984) – Pietų Afrikos komikas, rašytojas, prodiuseris, politikos apžvalgininkas, aktorius ir televizijos laidų vedėjas. Noah yra laimėjęs daugybę įvairių apdovanojimų, tarp jų Primetime Emmy Aword už meninius ir techninius nuopelnus Amerikos televizijos pramonei. „The Hollywood Reporter“ 2017 ir 2018 įtraukė jį į „35 žinomiausių žmonių Niujorko žiniasklaidoje“ sąrašą, o žurnalas „Time“ 2018 - į įtakingiausių pasaulio žmonių šimtuką. 2023 jis laimėjo Erasmus prizą.
Trevor Noah gimė 1984 Johanesburge, Pietų Afrikos respublikoje. Jo tėvas buvo šveicarų ir vokiečių kilmės, o motina priklausė etninei kosų (Xhosa) grupei. Pagal apartheido įstatymus ji buvo klasifikuojama kaip juodoji, tėvas – kaip baltaodis, o pats Noah priskirtas spalvotųjų kategorijai. Tuo metu skirtingų rasių tėvų santykiai buvo laikomi neteisėtais, už tokią sąjungą bausdavo penkerių metų kalėjimu. Jie buvo dekriminalizuoti praėjus metams po jo gimimo, kai buvo atšauktas mišrių vedybų draudimas.
Neįtikėtinas Trevoro Noah gyvenimo kelias rutuliojasi kaip pasakojimas apie išdykėlį berniuką, išaugusį į motyvuotą jaunuolį, pasistengusį atsidurti pasaulyje, kuriame jam nebuvo vietos. Tai taip pat istorija apie jo ryšį su bebaime, maištinga ir karštai religinga motina, pasiryžusia išgelbėti savo sūnų nuo skurdo, smurto ir prievartos spąstų. Knygoje pateiktos istorijos yra ir linksmos, ir dramatiškos ir neabejotinai paveikios, nes per šios šeimos prizmę atskleidžiamas šiurpus gyvenimas Pietų Afrikoje apartheido sąlygomis. Persmelkti provokuojančios socialinės kritikos, šie išskirtiniai, taiklių įžvalgų ir humoro kupini prisiminimai, geriau nei bet koks istorinis ar akademinis veikalas atskleidžia tikrąją apartheido žalą.

Užsakyti leidinį

 

 

Leidinių archyvas


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.