Edvardas (Edis) Jurčys „Būti šalia / Being near“

1 1 1 1 1

Fotomenininko Edžio Jurčio retrospektyvinis fotografijų albumas „Būti šalia / Being Near“, tai – pirmasis išsamiai E. Jurčio fotografinę kūrybą pristatantis leidinys, kuriame pateikiama plati autoriaus kūrybinė biografija, publikuojami jo sukurtų fotografijų ciklai nuo kūrybos pradžios, 1973 m., iki šių dienų.
Edis Jurčys gimė 1957 m. Klaipėdoje. Fotografuoti pradėjo dar mokykloje. Tuo pat metu prasidėjo jo pažintis ir su kinu. Baigęs mokyklą tapo fotografijos meno draugijos nariu. Tai lėmė, kad jo fotografinė veikla dar labiau suaktyvėjo, tačiau jis netrukus išvyko dirbti į Maskvą, o 1989 m. emigravo į JAV. Šiuo metu gyvena ir kuria Portlande. Yra laisvai samdomas fotografas ir videografas, vykdo redakcijų užsakymus, dizaino projektus ir kuria dokumentinius filmus. E. Jurčys sukūrė per 20 fotografijos ciklų itin aktualiomis socialinėmis temomis, surengė per 30 personalinių parodų įvairiose pasaulio šalyse, dalyvauja grupinėse parodose. E. Jurčio kūryba Lietuvoje gerai žinoma. Naujausius savo kūrinius jis pirmiausia stengiasi pristatyti gimtoje šalyje, į kurią sugrįžta beveik kasmet. Jo kūryboje atpažįstamos pasaulinės fotografijos tendencijos, bet kartu ji išsaugo ir Lietuvos meninės fotografijos tradicijas. E. Jurčys pelnytai laikomas vienu ryškiausių humanistinės fotografijos atstovų Lietuvos fotografijoje.
„Nesvarbu, kuriame pasaulio krašte ir kokiais tikslais atsidurtų, E. Jurčys ir nepažįstamoje vietoje geba atpažinti būdingiausius čia gyvenančiųjų bruožus, išskirti tirščiausiai būties prisodrintas akimirkas. Jis – nuolatinis keliautojas tiek vietos, tiek ir laiko požiūriu. Kelionės autorių veikia kaip impulsai, žadinantys jo kūrybines mintis. Todėl bene daugiausia fotografijų jis sukaupęs išvykose į tolimus kraštus: Jamaiką, Dominikos Respubliką, Japoniją, Meksiką, Nikaragvą, Gvatemalą ir kt. Kita vertus, jam nėra svetimų vietų, kaip ir nėra svetimų žmonių. Homo sapiens visuomet išlieka šio fotografo dėmesio centre. Empatija, tolerancija ir jautrumas žmogui – tai tos autoriaus savybės, kurios diktavo ne tik temas, bet ir fotografinę raišką. E. Jurčį domina paprastų žmonių, o ypač visuomenės atstumtųjų likimai,“ – įžangoje rašo knygos sudarytoja Danguolė Ruškienė.
Albumą išleido Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka. Leidinyje panaudotos fotografijos iš bibliotekoje saugomo autoriaus archyvo.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.