„1964–1984 m. Lietuvos grafinio dizaino kūrėjai: atkurtas 1984 m. respublikinės taikomosios grafikos parodos katalogas“ Sudarė Karolina Jakaitė

1 1 1 1 1

Šis leidinys – neišleistas 1984 m. Respublikinės taikomosios grafikos parodos, vykusios Kauno Paveikslų galerijoje, ir Vilniaus Parodų rūmuose, katalogas. Medžiagą jam buvo surinkęs vienas iš tos parodos organizatorių – dailininkas, grafinio dizaino kūrėjas Kęstutis Gvalda (1925-2011). Jo atminimui katalogas ir skiriamas.Šis leidinys – neišleistas 1984 m. Respublikinės taikomosios grafikos parodos, vykusios Kauno Paveikslų galerijoje, ir Vilniaus Parodų rūmuose, katalogas. Medžiagą jam buvo surinkęs vienas iš tos parodos organizatorių – dailininkas, grafinio dizaino kūrėjas Kęstutis Gvalda (1925-2011). Jo atminimui katalogas ir skiriamas.
Kauno paveikslų galerijoje 1984 m. surengta paroda buvo ir įdomi, ir reikšminga. Svarbi ji pirmiausia dėl to, kad buvo pakviesti beveik visi Lietuvos grafinio dizaino (tuomet – taikomosios grafikos) kūrėjai ir, kad grafinis dizainas pagaliau reikšmingai pristatytas kaip menas, o jo kūrėjai – kaip menininkai. Sovietmetis pasižymėjo itin ryškiais paradoksais: visuomenėje vertinta unikali menininkų kūryba, jų darbai rodyti muziejuose ir parodose, bet grafikos dizaineriai turėjo susitaikyti su savo kūrybos anonimiškumu. Tad kuratorės ir tyrėjos Karolinos Jakaitės pastangomis grąžinama daugeliui sovietmečiu sukurtų ir iki šiol naudojamų logotipų ir kitų grafikos darbų autorystė.

Užsakyti leidinį

Daugiau leidinių


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.