1 1 1 1 1

Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras išleido knygą ,,Kėdainių dvaras“, kurią parengė istorikas Vaidas Banys.
Knygoje pasakojama Kėdainių dvarvietės istorija nuo pirmųjų medinių pastatų, dvaro suklestėjimo XIX a.- XX a. pradžioje iki jo sunaikinimo 1944 m. Pateikiama informacija apie dvaro rūmų ir jų gyventojų likimus, atkuriami epochiniai įvykiai, kuriuose dalyvavo dvaro šeimininkai. Skaitytojai supažindinami ir su dvarininkų palikuonių šeimų istorijomis. Knygoje nepamirštamas laikotarpis, kai dvaro sodyba atiteko valstybei ir rūmuose įsikūrė švietimo įstaigos – mokytojų seminarija, kultūrtechnikos ir geodezijos mokykla. Knygoje pirmą kartą publikuojamos dvarininkų ir jų šeimos narių nuotraukos, esančios įvairių šalių šeimų albumuose, archyvuose ir kolekcijose.
Senasis Kėdainių parkas buvusioje dvaro sodyboje išlikęs ir šiandien, neseniai atnaujintas, gausiai lankomas miestiečių. Parko teritorijoje išlikęs ir mįslingasis minareto pastatas, apie kurį sklandantys mitai aprašomi šiame leidinyje.
Knyga padės skleisti šios išskirtinės kultūros paveldo vietovės vertę ir unikalumą, paskatins tausoti ir saugoti išlikusius dvarvietės paminklus ir vertybes.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.