Vladas Sipaitis

1 1 1 1 1

Tai pirmoji knyga iš Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus inicijuotos leidinių serijos „Kūrėjai“, skirtos Lietuvos profesionaliojo teatro 100-mečiui (2020). Knygoje pristatomas nepelnytai užmirštas teatro pirmeivis – aktorius, dailininkas, šokėjas, režisierius, pedagogas, publicistas ir literatas Vladas Fedotas Sipavičius-Sipaitis. Tai vienas iš kūrėjų, kurie, atvykę iš įvairių buvusios Rusijos imperijos pakraščių, bendromis pastangomis sukūrė lietuvių profesionalųjį teatrą – dramą, operą ir baletą. Vladas Sipaitis dirbo Valstybės teatre tuo metu kai spektaklius jame režisavo Andrius Oleka-Žilinskas ir Michailas Čechovas. Jis kartu su Stasiu Ušinsku kūrė Marionečių teatrą, įsteigė Eksperimentinį teatrą, teatro studiją, vaidino paties režisuotame pirmame lietuviškame vaidybiniame filme „Onytė ir Jonelis“ (1931).
Knygoje pristatomi lig šiol neskelbti Vlado Sipaičio dienoraščiai, prisiminimai apie kolegas artistus, režisierius, to meto spektaklius, teatro vidaus aktualijas. Taip pat publikuojami Sipaičių šeimos dokumentai, pasakojama apie Vlado Sipaičio motiną, Maskvos Didžiojo teatro solistę, tautinio lietuvių atgimimo veikėją Liudviką Sipavičiūtę, pateikiami kiti įvairūs to meto liudijimai.
Knygos sudarytojas – žinomas aktorius, teatro pedagogas, politikas, buvęs Lietuvos Kultūros ministras, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus darbuotojas Remigijus Vilkaitis.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.