partizaninis karas

1 1 1 1 1

Sonia Purnell – britų žurnalistė, trijų biografinių knygų autorė. „Moteris, pakeitusi Antrojo pasaulinio karo eigą“ – antroji jos knyga lietuvių kalba, pirmoji – „Clementine Churchill“
Knyga apie Virginią Hall, amerikietę, veikusi Specialiųjų operacijų valdyboje, kurią Winstonas Churchillis vadino „Nedžentelmeniško karo ministerija“. Ji – pirmoji agentė moteris, nusiųsta į nacių valdomą zoną. Niekas iš jos daug nesitikėjo, bet būtent ji, nepaisant protezuotos kojos, padėjo įžiebti Prancūzijos pasipriešinimo judėjimą ir visiškai pakeitė požiūrį į partizaninį karą.
Agentė Prancūzijoje sukūrė platų šnipų tinklą, koordinavo ginklų bei sprogmenų gabenimą ir tapo patikimiausiu pasipriešinimo judėjimo ramsčiu. Netgi tada, kai buvo demaskuota ir visur kabojo plakatai su jos nuotrauka, ji dirbo toliau. Galiausiai Virginiai teko sprukti. Bet ji grįžo, nes tikėjo, kad turi išgelbėti dar daug gyvybių. Ir jai pavyko – Virginia sėkmingai vadovavo partizaniniam karui, padėjo Sąjungininkams išlaisvinti Prancūzijos teritoriją po D dienos.
Ši knyga atskleidžia paslaptingą Virginios Hall gyvenimą – tai stulbinama, įkvepianti heroizmo, šnipinėjimo, pasipriešinimo ir asmeninio triumfo, nepaisant itin nepalankių aplinkybių, istorija. Istorija apie tai, kaip vienos moters atkaklumas padėjo laimėti karą.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.