Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Akcijos metu skaitytojai iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų išrenka Metų knygas šiose kategorijose: vaikų, paauglių, suaugusiųjų, poezijos, publicistikos ir dokumentikos.
Knygas, skirtas vaikams ir paaugliams, galite rasti Vaikų literatūros skyriuje, o už labiausiai patikusią – nepamirškite balsuoti!

Tai padaryti galima vienu iš būdų:
• interneto svetainėje metuknyga.lt
(iš vieno įrenginio balsuoti galima ne daugiau kaip 5 kartus)
• elektroniniu paštu metuknyga@lrt.lt
• paštu adresu „Metų knygos rinkimams“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, 01109 Vilnius.
Balsuoti galima iki 2020 m. vasario 14 d.

Daugiausia skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai tradiciškai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje 2020 metų vasario mėnesį.
Laukti ir ruoštis Kalėdoms neprailgsta, nes jau devintą žiemą iš eilės galime dalyvauti akcijai „Knygų Kalėdos“ skirtuose renginiuose! Į atvirukų gaminimo dirbtuves bibliotekos lankytojų šeimas kvietėme gruodžio 7 d. Visą dieną kūrėme mažas staigmenas savo artimiesiems – mamoms, tėčiams, seneliams, pusseserėms ir pusbroliams, klasės draugams... Juk dovanoti ar gauti rankų darbo kūrinėlį daug maloniau! Taigi – dovanokime vieni kitiems džiaugsmą ir šilumą. 
Jau devintąjį kartą pasitinkame „Knygų Kalėdas“. Šių metų akcijos šūkis – dovanokime knygas bibliotekoms, o vieni kitiems – džiaugsmą ir šilumą! Todėl gruodžio 7 dieną kviečiame šeimas į atvirukų gaminimo dirbtuves Vaikų literatūros skyriuje (K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2), kurios veiks nuo 10 iki 16 val.! Galėsite pasigaminti atviruką ir kartu su juo dovanoti džiaugsmą ir šilumą patiems artimiausiems!
Daugiau apie akciją „Knygų Kalėdos“ sužinosite apsilankę interneto svetainėje https://www.knygukaledos.lt/

Gruodžio mėnesį kviečiame aplankyti Vaikų literatūros skyriuje veikiančias parodas.

Leidinių paroda
Gruodžio 2–31 d.
„Snieguotos pasakos“

Dailės darbų paroda
Gruodžio 2–31 d.
Garliavos darželių vaikų ir jų tėvelių paroda „Mažasis sniego pūkelis“ (pedagogės Eglė Puodžiūnienė, Jurgita Šliumbienė, Žavinta Vosylienė)

Kasdien spusteli vis didesnis šaltukas, bet kol sniego pusnys dar ne iki nosies – susitikome edukaciniame centre smalsiems vaikams „CurioCity“ ir šildėmės su gera knyga. Taip lapkričio 27 d. pradėjome kalėdinių knygų skaitymo sezoną! Skaitė visi – mažiausieji, jų mamos, tėčiai ir net seneliai...

Norite skaityti ir jūs? Tuomet kviečiame užsukti į biblioteką ir išsirinkti savo kalėdinę istoriją – jų sukaupėme tikrai ne vieną dešimtį!

„Augalai į mus labai panašūs: turi kojas – šaknis, stuburą – kamieną, rankas – šakas, galvą – viršūnę. Todėl nuėjus į mišką ar vaistažolių pievą, pasijunti tarsi būtum gerų draugų būryje: Kiaulpienė – geltonplaukė mergaitė, Gaurometis – drąsusis berniukas, Ąžuolas – senasis išminčius, Raudonėlis – skrandžio draugas, Mėta – nimfa, Melisa – bitė ir kiti linksmi draugai“ – knygoje „Vaikai vaistažolių pasaulyje“ rašo žolininkas Marius Lasinskas.

Lapkričio 20 d. žolininkas, kartu su žmona Monika, svečiavosi bibliotekoje ir jauniesiems skaitytojams pristatė savo knygą. Išsamiai ir vaizdingai buvo aptarti pagrindiniai knygoje aprašomi augalai, galintys pagerinti savijautą, nuotaiką, numalšinti pilvo ar gerklės skausmus. Nustebsite, bet nereikia eiti į jokį prekybos centrą, laukti eilėje ir mokėti brangiai – visi naudingieji augalai auga šalia mūsų. Stebuklas, ne kitaip, tačiau reikia žinoti, kaip miške ar pievoje elgtis, kad siekdami naudos sau nepadarytume žalos gamtai.

Todėl dar kartą prisiminkime tris pagrindines žolininko, o ir kiekvieno mūsų pagarbaus elgesio su gamta, taisykles, kuriomis ragina vadovautis M. Lasinskas. Pirmiausia, einant žoliauti reikia pasiruošti ir tinkamai nusiteikti – mintys turi būti šviesios, o nuotaika puiki. Antra, reikia nepamiršti, kad už surinktus augalus būtina padėkoti gamtai – atlikti gerą darbą. Geriausia padėka – už kiekvieną nuskintą augalą nepraeiti pro besimėtančią šiukšlę, ją pakelti ir išmesti į jai skirtą vietą, nors šiukšlė ir ne tavo. Ir trečia, svarbiausia taisyklė, – iš gamtos sau pasiimti tik mažesniąją augalo dalį, didžiąją dalį paliekant gamtai. Rinkti augalus reikia kruopščiai ir atidžiai ir jokiu būdu nereikia rauti, lupti ar kitaip draskyti. Už rūpestį miškas ir pieva visada atsidėkoja dosniai.

Na o tiems, kurie renginyje dalyvauti nespėjo – gera žinia. Knygą „Vaikai vaistažolių pasaulyje“, kuri rekomenduojama vaikams iki 101-erių, galite rasti Vaikų literatūros skyriuje. Joje apie čiobrelį, mėtą, jonažolę, gaurometį, pušį, šeivamedį ir kitus vaistinius augalus pasakoja žolininkas.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.