„Augalai į mus labai panašūs: turi kojas – šaknis, stuburą – kamieną, rankas – šakas, galvą – viršūnę. Todėl nuėjus į mišką ar vaistažolių pievą, pasijunti tarsi būtum gerų draugų būryje: Kiaulpienė – geltonplaukė mergaitė, Gaurometis – drąsusis berniukas, Ąžuolas – senasis išminčius, Raudonėlis – skrandžio draugas, Mėta – nimfa, Melisa – bitė ir kiti linksmi draugai“ – knygoje „Vaikai vaistažolių pasaulyje“ rašo žolininkas Marius Lasinskas.

Lapkričio 20 d. žolininkas, kartu su žmona Monika, svečiavosi bibliotekoje ir jauniesiems skaitytojams pristatė savo knygą. Išsamiai ir vaizdingai buvo aptarti pagrindiniai knygoje aprašomi augalai, galintys pagerinti savijautą, nuotaiką, numalšinti pilvo ar gerklės skausmus. Nustebsite, bet nereikia eiti į jokį prekybos centrą, laukti eilėje ir mokėti brangiai – visi naudingieji augalai auga šalia mūsų. Stebuklas, ne kitaip, tačiau reikia žinoti, kaip miške ar pievoje elgtis, kad siekdami naudos sau nepadarytume žalos gamtai.

Todėl dar kartą prisiminkime tris pagrindines žolininko, o ir kiekvieno mūsų pagarbaus elgesio su gamta, taisykles, kuriomis ragina vadovautis M. Lasinskas. Pirmiausia, einant žoliauti reikia pasiruošti ir tinkamai nusiteikti – mintys turi būti šviesios, o nuotaika puiki. Antra, reikia nepamiršti, kad už surinktus augalus būtina padėkoti gamtai – atlikti gerą darbą. Geriausia padėka – už kiekvieną nuskintą augalą nepraeiti pro besimėtančią šiukšlę, ją pakelti ir išmesti į jai skirtą vietą, nors šiukšlė ir ne tavo. Ir trečia, svarbiausia taisyklė, – iš gamtos sau pasiimti tik mažesniąją augalo dalį, didžiąją dalį paliekant gamtai. Rinkti augalus reikia kruopščiai ir atidžiai ir jokiu būdu nereikia rauti, lupti ar kitaip draskyti. Už rūpestį miškas ir pieva visada atsidėkoja dosniai.

Na o tiems, kurie renginyje dalyvauti nespėjo – gera žinia. Knygą „Vaikai vaistažolių pasaulyje“, kuri rekomenduojama vaikams iki 101-erių, galite rasti Vaikų literatūros skyriuje. Joje apie čiobrelį, mėtą, jonažolę, gaurometį, pušį, šeivamedį ir kitus vaistinius augalus pasakoja žolininkas.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.