„Sujudo sukruto pasaulis.
Saulė sušildė avilį, ir jo viduje kažkas ėmė stipriai dūgzti. Šis garsas vis stiprėjo, ir vieną dieną atsivėrė avilio durelės. Į kvapų ir žiedadulkių prisisunkusį orą išskrido visa bičių šeimynėlė.“
„Storoji bitė“ iš Astos Kar knygos „Mamų pasakos“
 
Visą bičių šeimynėlę šiandien, antrąją paskutinio vasaros mėnesio dieną, sutikome ir mes – į Ąžuolyno parką šalia bibliotekos atskubėjo „Vaikystės sodelio“ bitutės ir bitinukai, lydimi poros bičių!

Susikaupkime ir atidžiai klausykimės! Pirmiausia – įdomioji edukacinė vasaros skaitymų dalis. Mažiesiems skaitytojams atskleistos dar niekada negirdėtos bičių gyvenimo paslaptys ir faktai. Pavyzdžiui, juk tikrai neteko girdėti, kad be šių mažų padarėlių pagalbos daug augalų negalėtų subrandinti vaisių ir sėklų. Ačiū bitėms už obuolius, kriaušes, slyvas, trešnes ir arbūzus! O rašytojai Astai Kar galime padėkoti už puikią istoriją apie storąją bitę, kurios po šitiek rimtų žinių su malonumu klausėsi vaikai.

O kad būtume tokie vikrūs ir greiti kaip bitės, kad netaptume tingūs, kaip toji bitelė iš minėtosios istorijos – būtina pasimankštinti. Lietuvių liaudies žaidimas-ratelis „Žydi bičių rožės sodely“ ir, žinoma, linksmybės parko žaidimų aikštelėje – geriausia mankšta.
Iki susidūzgimo kitąkart!

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.