Kada paskutinį kartą ragavai skanėstų? O istorijos skanėstų? Nenustebk, nes būna ir tokių – jais bibliotekos lankytojus liepos 8 d. vaišino knygos „Istorijos skanėstai“ autorė Audronė Meškauskaitė ir dailininkė Inga Dagilė. Taip vyko projekto „Operacija ŠEIMA“ kūrybinės dirbtuvės ir susitikimas su autorėmis.

Atradimų kupinoje popietėje kartu su autorėmis smaguriavome skanumynais nuo Lietuvos istorijos stalo – sužinojome, kas pirmieji Lietuvoje kalbėjosi telefonu, ar galima užpūsti (elektros) lemputę, kiek blusų sustingo Baltijos gintaruose, ką daryti, kad batai girgždėtų, kiek laiškų per Atlantą „Lituanica“ skraidino Darius ir Girėnas – ir daug kitų naujų, netikėtų istorijos faktų. Na, o įkvėpti šių nepaprastų istorijų ir mokomi dailininkės I. Dagilės, kūrėme gintarų inkliuzus ir paslaptingus tikrų augalų sekretus.

Jeigu renginyje sudalyvauti nepavyko arba norėtum išgirsti dar daugiau neįtikėtinų Lietuvos istorijos faktų – juos rasi A. Meškauskaitės, A. Venislovaitės ir I. Dagilės knygoje „Istorijos skanėstai“ („Žalias kalnas“, 2019).

>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.