Charlotte Seager „Follow me, like me“
Nesuprantanti šeima, vienatvė, baimė, liūdesys, nerimas, deja, bet štai tokia yra gyvenimo realybė ir nuo jos pabėgti padeda tik socialiniai tinklai. Tai – kita, nauja erdvė, kurioje gali būti bet kas. Niekas tavęs neriboja, nevaržo, nevadovauja. Telieka užsidėti kaukę ir štai spektaklis prasideda...
Talentingas ir įtampos nestokojantis britų autorės Charlotte Seager romanas tobulai atskleidžia socialinėse medijose slypinčius pavojus.
Tai be galo paslaptinga, bauginanti ir įtraukianti istorija apie dviejų skirtingų vienos mokyklos merginų Klojos ir Amberės gyvenimo istorijas, kurios netrukus ima panašėti, kai abi įsipainioja į socialinių tinklų pinkles. Kvapą gniaužiančių aplinkybių, sutapimų ir netikėtų atradimų viliojamos mokinės galiausiai supranta, kad interneto platybėse toli gražu ne viskas yra taip, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. O kai kurie žmonės pasiryžę padaryti bet ką, kad tiesos apie juos niekas niekada nesužinotų.
Šią knygą rekomenduoju perskaityti visiems paaugliams, o ypač tiems, kurie ką tik atsikėlę iš lovos į rankas paima savo išmanųjį telefoną, kuriems didžiausią laimę suteikia vienas „like“ paspaudimas ant jų socialinės paskyros nuotraukos, kurie tik internete gali jaustis suprasti ir išgirsti. Aklai sekdami ir kopijuodami kitų žmonių gyvenimus, jie atsiriboja nuo realybės ir gyvena ne savo, bet kito gyvenimą, tačiau vaidinti reikia tik teatre, o tikrame gyvenime privalome nusiimti kaukes ir būti savimi.

Savanorė Austėja

Annet Huizing „Kaip aš netyčia parašiau knygą“
Trylikametė Katinka svajoja tapti rašytoja. Mergaitės fantazijoms ribų nėra – milijonas įdomiausių istorijų, pramanytų pasakojimų, realybėje įvykusių nuotykių slypi jos galvoje. Kaip visa šia patirtimi pasidalinti su kitais? Kaip neklaužadas mintis paversti rišliais sakiniais ir parašyti savo pirmąją knygą?
Laimei, Katinkai pasiseka. Jos kaimynystėje gyvenanti žymi ir patyrusi rašytoja Lidvinė mielai dalinasi patarimais su trylikamete ir padeda jai augti, tobulėti, tačiau ne vien tik kaip rašytojai, bet ir kaip jaunai, dar nepatyrusiai asmenybei.
Mergaitė vykdydama mokytojos užduotis skaitytojams pasakoja apie savo ir Lidvinės gyvenimus, įsimylėjusį tėvą, jo naują draugę ir apie motiną, kuri mirė, kai Katinkai buvo treji. Bandydama skaudžias praeities ašaras paversti žodžiais, nesuprastus jausmus – epitetais ir metaforomis ji net nepastebi, kaip netyčia parašo knygą.

Savanorė Patricija


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.