Apie medžius kalbėti ir skaityti galima nuo ryto ligi vakaro, jų yra pačių įvairiausių. Apie tai liepos 16 d. kalbėjomės ir su Ringauduose, žalumos apsuptyje, įsikūrusios dienos stovyklos „Nuotykiai ir atradimai gamtoje“ vaikais. 
Per ilgus amžius žmonės ne tik slėpėsi po medžiais nuo saulės ar lietaus, nuo jų raškė obuolius ar riešutus, bet išmoko juos panaudoti kitoms savo reikmėms – statyti neįtikėčiausio dizaino medinius namus, gaminti muzikos instrumentus, namų apyvokos reikmenis ir net transporto priemones. Na, o mes tądien medžių lapus pritaikėme kūrybai – iš lapų formų atspaudų kūrėme spalvingus paveikslėlius ir atvirukus. Nors medžius pažinti lengviausia pagal lapus, bet, ar žinojote, kad kai kurie medžiai savo aukščiu, kuris siekia net apie 100 metrų, pralenkti gali net Didįjį Beną (Didžioji Britanija) ar Laisvės statulą (JAV). Dar kiti išsiskiria savo ilgaamžiškumu – jų gyvavimo trukmė keli šimtmečiai. Taigi, sužinojome ir aptarėme daug naujų neįtikėtinų faktų! 

O jeigu ir Jūs norite geriau pažinti medžius, rekomenduojame skaityti Piotr Socha knygą „Medžiai“. Ją rasti galima ir mūsų bibliotekoje.


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.