Vasara – pats tinkamiausias metas aplankyti gerus draugus! Tad birželio 20-osios vidurdienį tą ir padarėme – su būriu skaitytojų šeimų išsiruošėme į Vaikų literatūros muziejų, kuriame dirbančios edukatorės Daiva ir Vilma surengė tikrai išskirtinį šeštadienį.

Visų laukė edukacinė programa „Šmurkšt atgal į pasaką“. Pirmiausia dalyviai burtų keliu iš paslaptingo indo išsitraukė personažo vardą, kurį vėliau teko suvaidinti tikroje scenoje (su žiūrovų plojimais ir net su sufleriais). Vienas po kito pasakų herojais virto ne tik vaikai – mamos ir tėčiai šią užduotį vykdė itin stropiai! Įsijausti į personažo vaidmenį padėjo muziejuje saugomi įspūdingi kostiumai. Vienas po kito ėmė keliauti Kaukučiai, Arklys Dominykas, Kiškis Kadrilis, Robotas ir Peteliškė, Birutė... Nė akimirkos nesuabejojome tuo, kad visiems įtaigiai pavyko šmurkštelti į pasaką, o muziejaus šeimininkės žino viską apie lietuvių vaikų literatūrą! 

Tai dar vienas bibliotekos  projekto „Operacija ŠEIMA“ komandos sumanytas renginys šeimoms, kurio partneris – Vaikų literatūros muziejus.
Apie kitas projekto veiklas informuosime netrukus.

Liepos mėnesį kviečiame aplankyti Vaikų literatūros skyriuje veikiančias parodas.

Leidinių paroda
Liepos 1–31 d.
„Ką veikti per atostogas?“


Dailės darbų paroda
Liepos 1–31 d.
„Begalinėje erdvėje“
Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos dailės būrelio „Molbertas“ mokinių kūryba
(vadovė – mokytoja metodininkė Rasma Raudonienė)

Vasara jau čia! O ją, kaip ir kasmet, pasitinkame Vasaros skaitymais. Karantinas keičia daugelio planus – ne visi mažieji gali užsukti į biblioteką, todėl mes su džiaugsmu keliaujame į svečius pas juos! 
Su pirmaisiais šios vasaros skaitymais ir edukacijomis aplankėme Kauno vaikų darželius „Atžalėlė“ (dvi grupes birželio 2 d.) ir „Stebuklų šalis“ (birželio 3 d.).
Skaitymams ne atsitiktinai pasirinkome švedų rašytojos Katerinos Janouch eiliuotą pasakojimą „Ingrida ir tėtis“ – juk pirmasis birželio sekmadienis – Tėčio diena. Ši istorija – žaismingas ir linksmas pasakojimas apie dukters ir tėčio dieną, primenanti, kad kiekvienam savas tėtis yra pats geriausias ir mylimiausias:

Po sunkios dienelės
Puolu jam į glėbį
Ir šnabždu į ausį:
– Myliu tave, tėti!
                                     (sako istorijos herojė Ingrida)

Istorijos padrąsinti kibome į darbus – kruopščiai gaminome atvirukus tėčiams, juk artėjančiai šventei reikia deramai pasiruošti. Tėčiai tikrai nustebs!

 

 

Nuo birželio 1 d. Kauno apskrities viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pradeda teikti beveik visas iki karantino teiktas paslaugas – galima dalyvauti renginiuose, edukacijose, naudotis interneto prieiga.

Leidinių išdavimas ir grąžinimas

Atėjus į biblioteką galima išsirinkti norimą knygą iš lentynos. Taip pat leidinius galima užsisakyti iš anksto (internetu, telefonu arba el. paštu). Paskolintus leidinius skaitytojai gali grąžinti savitarnos įrenginiu (Radastų g. 2, prie tarnybinio įėjimo) arba Vaikų literatūros skyriuje – tam yra specialiai įrengta dėžė prie durų. Grąžinti leidiniai 24 val. laikomi karantine bibliotekoje tam skirtoje patalpoje ir tik tuomet išbraukiami iš skaitytojo formuliaro. Skolintis karantinuojamų leidinių negalima.

Karantino laikotarpiu delspinigiai už vėluojamus grąžinti leidinius neskaičiuojami.

Saugumo reikalavimai

Skaitytojų aptarnavimas vyksta užtikrinant saugumo ir higienos reikalavimus, ribojant skaitytojų srautus. Atvykus į biblioteką privaloma laikytis saugaus 1–2 metrų atstumo, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis karantino metu nustatytų higienos normų.

Bibliotekos darbo laikas vasaros metu

K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2: I-V 10.00–18.00

Bibliotekoje numatomos 15 min. dezinfekavimo pertraukos, kurių metu skaitytojai neaptarnaujami.

Vaikų literatūros skyrius siūlo linksmą ir kūrybingą būdą skaityti knygas. Pasisiūkite pirštukinę lėlę – bibliotekos giliuką! Garantuojame, šis mažytis personažas tikrai pradžiugins rengiant šeimos mini spektakliukus.

Birželio mėnesį kviečiame aplankyti Vaikų literatūros skyriuje veikiančias parodas.

Leidinių paroda
Birželio 1–30 d.
„Mano namai ir mano šeima“

Dailės darbų paroda
Birželio 1–30 d.
Kauno darželio „Stebuklų šalis“ dailės darbų paroda „Pražydusios gėlės“
(Auklėtojos Eglė Dirvanauskienė ir Kamilė Akockaitė)

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.