Artėjantis savaitgalis – pats geriausias metas aplankyti savo senelius!

Na, o kol nekeliaujate, galite pasiklausyti istorijos apie mažą berniuką Vincentą (iš didžiosios V.), kuris išsiruošė keliauti į kaimą ir ten patyrė naujų nuotykių. Šią istoriją užrašė, o šiandien (spalio 7-ąją) ir bibliotekos lankytojams papasakojo knygos „Kelionė pas senelius“ autorė Aistė Rutkauskienė (išleido leidykla „Liucilijus“, 2021 m.). Tai pirmoji Aistės išleista knyga.

Rytas bibliotekoje išties buvo pilnas nuotykių – kartu su mažaisiais klausytojais Aistė dalinosi Vincento (iš didžiosios V.) atradimais kaime, žaidė žaidimus ir dainavo.

Autorė dėkoja savo vaikams Vincentui, Teodorui ir Henrietai, kurie įkvėpė prisiminti vaikystę ir parašyti šią knygą.

Knygelė skirta visiems vaikams, kurie mėgsta skaityti knygas, keliauti, atrasti naujų dalykų ir labai pasiilgsta savo senelių.

 Skubėkite – bibliotekoje dar liko viena knygos egzempliorius!

Vis labiau rudenėjant, vis daugiau paukščių keliauja į šiltesnius kraštus – jų čiulbesiai girdimi rečiau...

Tačiau Kaune yra viena vieta, kurioje galima pamatyti ir išgirsti bene visus Lietuvos paukščius. Labai nustebsite, tačiau ta vieta ne zoologijos sode ir ne ornitologų klube. Ji yra... – Vaikų literatūros muziejuje. Muziejaus šeimininkės Daiva ir Vilma spalio 2 d. pakvietė bibliotekos projekto „Operacija ŠEIMA“ dalyvius į edukaciją „Apie paukščius ir ne tik“. Šią popietę išsamiai susipažinome su bene visais pagrindiniais Lietuvos paukščiais, klausėmės jų giesmių – ornitologų užfiksuotų gamtoje ir poetų „įžodintų“ eilėraščiuose, domėjomės, kaip juos atpažinti ir nesupainioti. Vėliau net bandėme atkartoti jų giesmes ir net judesius – tiksliausiai sekėsi vaikams. Paukščiai visus metus neišskrenda tik Vaikų literatūros muziejuje!

Vėliau laukė kūrybinė užduotis – kūrėme paukščių tangramas. Na ir žinoma, svetingosios Daiva ir Vilma apsilankiusioms šeimoms surengė ekskursiją po muziejų. Kiek ilgėliau sustodami prie ekspozicijos, skirtos J. Kaupo pasakų rinkiniui „Daktaras Kripštukas pragare“ bei kosminio laivo, atidžiai ir su dideliu smalsumu tyrinėjome visas muziejaus paslaptis.

Leidinių paroda
Spalio 1–31 d.
„Magiški gyvūnai“

Dailės darbų paroda
Spalio 1–31 d.
„Gyvūnėlių mokykla“
Dailės studijos „Meno kelias“ vaikų kūryba (Mokytoja Milda Gailiūtė)

Šeimų šeštadienis bibliotekoje spalio 2 d. 12 val. vėl kviečia susitikti. Šį kartą kartu su projekto „Operacija ŠEIMA“ komanda aplankysime partnerius ir draugus – Vaikų literatūros muziejų (K. Donelaičio g. 13), kuriame jūsų lauks edukacinė programa „Apie paukščius ir ne tik“.

Nors ne pavasaris, nors jau ruduo ir paukščiai baigia išskristi, kviečiame paklausyti nepakartojamų jų giesmių poezijoje ir ne tik. Vaikų literatūroje dažnas ir labai spalvingas sparnuočio įvaizdis – ne tik išvaizdos aprašymas, bet ir giesmių „įžodinimas“, pamėgdžiojimai. Renginio metu susipažinsime su rašytojų L. Gutausko „Girių giesmės devynbalsės“ ir M. Karčiausko „Jojam varnų klausyti“ eilėraščių knygomis, paklausysime įrašų su giesmėmis, įterpsime populiaraus socialinių tinklų fotografo ir gamtininko M. Čepulio įspūdingas nuotraukas ir šmaikščius tekstus iš paukščių gyvenimo.

Tikimės, kad po šios edukacijos gebėsite atpažinti daugiau, negu ant vienos rankos pirštų suskaičiuojamų paukštelių snapelius, atskirsite jų balsus ir lauksite sugrįžtant.

Apie norą dalyvauti praneškite el. paštu vaikai@kvb.lt, telefonu (8 37) 324 225 arba užsukę į Vaikų literatūros skyrių (K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2).

Renginio metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.
Iki susitikimo!

Projektą  iš dalies finansuoja:

ltkt logo

Projektą remia:

init logo

Projekto partneris:

maironio muziejus logo

Tikriausiai daugelis jūsų jau esate matę šiuos mielus, spalvingus ir išraiškingus žaislus. Tai – kimočiai, tačiau ar žinojote, kad tai ne įprasti vaikų žaislai? Su kimočiais kviečiame susipažinti rugsėjo 25 d., 10–16 val., Vaikų literatūros skyriuje (K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2).

Kiekvienas kimočis (Katė, Balandis, Rožė ir kt.) atspindi skirtingą jausmą, emociją ir turi tik jam būdingą funkciją. Visi jie kartu sudaro integruojamą socialinių emocinių įgūdžių ugdymo programą, skirtą ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo amžiaus vaikams. Ją taikant, lengviau padėti vaikui įgyti žinių, įgūdžių, kurie reikalingi, kad jis galėtų suprasti bei valdyti savo emocijas, globoti bei rūpintis kitais, kurti tvirtus santykius, priimti atsakingus sprendimus ir konstruktyviai spręsti keblias situacijas. Metodų ir būdų, kaip organizuoti užsiėmimus vaikams yra įvairių, tad susitikime bibliotekoje ir pasikalbėkime apie kimočius.

Iki susitikimo!

Kad rašytojai ne tik rašo knygas, bet ir gali surengti pasiutusiai linksmą koncertą vaikams, įsitikinome rugsėjo 18 d.
Vienintelės pasaulyje vaikų knygų rašytojų grupės „Knygų vaikai“ nariai Benas Bėrantas, Justinas Žilinskas, Tomas Dirgėla ir Virgis Šidlauskas surengė, pasak renginyje dalyvavusių vaikų, „patį linksmiausią dalyką“, nes šokiai tęsėsi sulig paskutiniu akordu!
Ir ne tik linksmą, bet ir informatyvų – į renginį susirinkusias šeimas muzikantai supažindino su savo instrumentais, jų skambesiu bei galimybėmis. Vaikai atlikėjų klausinėjo įvairiausių klausimų. Tarp jų buvo ir ganėtinai sudėtingų, kuriems reikalingos net matematinės žinios, pvz., „kiek knygų visi kartu esate parašę?“, buvo ir labai rimtų – vaikai domėjosi, kur rašytojai norėtų nukeliauti ar kokios jų svajonės.
Na, o kad koncertas įvyko ir pavyko visu smagumu patvirtino pabaigoje publikos skanduotas žodis „Pakartot“ ir gausybė plojimų. Tikimės, kad kada nors pakartosime ir koncertą.
Iki!
>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.