„Sujudo sukruto pasaulis.
Saulė sušildė avilį, ir jo viduje kažkas ėmė stipriai dūgzti. Šis garsas vis stiprėjo, ir vieną dieną atsivėrė avilio durelės. Į kvapų ir žiedadulkių prisisunkusį orą išskrido visa bičių šeimynėlė.“
„Storoji bitė“ iš Astos Kar knygos „Mamų pasakos“
 
Visą bičių šeimynėlę šiandien, antrąją paskutinio vasaros mėnesio dieną, sutikome ir mes – į Ąžuolyno parką šalia bibliotekos atskubėjo „Vaikystės sodelio“ bitutės ir bitinukai, lydimi poros bičių!

Susikaupkime ir atidžiai klausykimės! Pirmiausia – įdomioji edukacinė vasaros skaitymų dalis. Mažiesiems skaitytojams atskleistos dar niekada negirdėtos bičių gyvenimo paslaptys ir faktai. Pavyzdžiui, juk tikrai neteko girdėti, kad be šių mažų padarėlių pagalbos daug augalų negalėtų subrandinti vaisių ir sėklų. Ačiū bitėms už obuolius, kriaušes, slyvas, trešnes ir arbūzus! O rašytojai Astai Kar galime padėkoti už puikią istoriją apie storąją bitę, kurios po šitiek rimtų žinių su malonumu klausėsi vaikai.

O kad būtume tokie vikrūs ir greiti kaip bitės, kad netaptume tingūs, kaip toji bitelė iš minėtosios istorijos – būtina pasimankštinti. Lietuvių liaudies žaidimas-ratelis „Žydi bičių rožės sodely“ ir, žinoma, linksmybės parko žaidimų aikštelėje – geriausia mankšta.
Iki susidūzgimo kitąkart!
Rugpjūčio mėnesį kviečiame aplankyti Vaikų literatūros skyriuje veikiančias parodas.

Leidinių paroda
Rugpjūčio 1–31 d.
„Sportas ir švara – sveikata gera“

Dailės darbų paroda
Rugpjūčio 1–31 d.
„Vasaros pasakojimai“
Kauno Juozo Grušo meno mokyklos 5–8 klasių moksleivių grafikos ir keraminiai reljefai (dailės mokytojos: Sima Venskūnienė ir Jūratė Gudžiuvienė)
Vasarai perkopus į antrą pusę, liepos 23 d., nutarėme ir mes kopti!  Susitikome paskaityti ir sudalyvauti edukacijoje ant vieno įspūdingiausių Kauno stogų – VDU Humanitarinių mokslų fakulteto stogo. Nuo čia gali matyti toli toli, oras daug gaivesnis negu ten, apačioje, ir visuomet kvepia čiobrelių arbata.

Tom Fletcher knygą „Atsargiai! Monstriukas knygoje“ kartu su vaikais skaitė „Europe direct Kaunas“ centro vadovė Diana Lukoševičiūtė-Burneikienė. O skaitė ne paprastai – purtė, kuteno, pūtė ir glostė mažą knygos monstriuką. Kartkartėmis net reikėjo garsiau patriukšmauti, kad mažas padarėlis išlįstų iš knygos puslapių.

Kadangi skaitymuose dalyvavome su „Europe direct Kaunas“ centro vadove, nepraleidome progos pagilinti savo žinių apie Europą – pabandėme žemėlapyje surasti Lietuvą, jos kaimynes bei išlankstyti popierinę europinę karvutę.

Dalinamės smagiomis renginio akimirkomis:

 
Liepos mėnesį kviečiame aplankyti Vaikų literatūros skyriuje veikiančias parodas.

Leidinių paroda
Liepos 1–31 d.
„Atostogauk ir iškylauk!“

Dailės darbų paroda
Liepos 1–31 d.
Kauno mokyklos-darželio „Rūtelė“ „Nykštukų“ grupės vaikų meninės kūrybos darbų paroda „Pievų gyventojai“ (pedagogė Laima Dovidaitė)
Mažiausiai 100 milijonų metų! Ar galėtum patikėti, kad būtent tiek bitės gyvena Žemėje ir yra iš tų laikų, kai Žemėje dar šeimininkavo dinozaurai! O ar galėtum įsivaizduoti, kiek bitėms reikia nuskristi, norint pagaminti 1 kilogramą medaus? Joms tektų įveikti apie 150 000 kilometrų arba, kitaip tariant, apskristi aplink Žemę 4 kartus. Neįtikėtina!

Sužinoti dar daugiau įdomybių apie bites ir medų birželio 19 d. susitikome miestelyje smalsiems vaikams „CurioCity“. Bibliotekos bitelė-bibliotekininkė kartu su mažaisiais skaitytojais domėjosi, kas apie šiuos vabzdžius rašoma knygose. Vėliau, pritardama gitara, surengė ir bičių koncertą. Bzzzzz...

Kažkur aukštai į mus žiūri dangus,
o mes – violetinių lapų vaikai,
vakare kvepia žiedai,
ir šalia – taip šalia – gyvybė žalia.
                                   Sigutė Ach

Kuomet skaitai dailininkės, o ir rašytojos, Sigutės Ach tekstus – nepaskubėsi. Nors galima skaityti ir garsiai, ir tyliai, ir greitai, ir lėtai, tačiau tekstas visuomet baigiasi svajingai.

Pasvajoti birželio 13 d. susirinkome Vasaros skaitymuose Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmuose. Kartu su teatro studijos „Teatrapilis“ vadovės Aušros Jankauskaitės suburta šaunia jaunųjų aktorių kompanija skaitėme ištraukas iš Sigutės Ach knygų „Šviesiųjų svajonių žydintys sodai“, „Balta ir spalvota“, o vėliau kūrėme atvirukus.

 

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.