Šį kartą bibliotekos savanorė Austėja rekomenduoja skaityti Philip Pullman knygą „Laikrodžio širdis“.

Seniai seniai tolimoje karalystėje... ir štai pasaka prieš miegą prasideda.
Tai romanas, kuriame gausu mokslinės fantastikos, detektyvo, nuotykių ir siaubo istorijos elementų. Knygoje pasakojama apie vieno mažo Vokietijos miestelio likimą, kai šaltą žiemos vakarą smuklėje susirinkę žmonės klausėsi baugios pasakos apie princą, kuris vietoj širdies turėjo tik mechaninį prisukamą laikrodį... ir staiga gyvenimas ir fantazijų pasaulis praranda ribas, pramanytos istorijos veikėjai atgyja, baisūs įvykiai persikelia į realybę, viskas susilieja į vieną tikrovišką ir kraupią istoriją...
Tai pasaka, kurią kadaise tau sekdavo senelis. Bauginanti ir tamsi lyg nakties šydas, tačiau kiekvieną priverčianti susimąstyti, kad svarbiausia vertybė gyvenime yra meilė. Meilė nugali viską – visokį blogį, net patį velnią.
Šią knygą rekomenduoju perskaityti tiems, kas nori vėl bent akimirkai sugrįžti į vaikystę, kai palovėje atgydavo žaislai, šešėliai už lango pradėdavo judėti ir grasinančiai artėti, bet, svarbiausia, kada viskas gyvenime atrodydavo įmanoma. Taigi, ar nori vėl pradėti tikėti pasakomis?
Austėja
Gegužės mėnesį kviečiame aplankyti Vaikų literatūros skyriuje veikiančias parodas.

Leidinių paroda
Gegužės 3–31 d.
„Geriausia pasaulyje mamytė“

Dailės darbų paroda
Gegužės 3–31 d.
Kauno vaikų darželio „Raudonkepuraitė“ vaikų kūrybinių darbų paroda „Mama – mano saulė“ (mokytojos Edita Povilaikienė, Modesta Lebedytė, Jurgita Dabašinskienė, Erika Verenienė, Ingrida Matusevičienė)
Štai ką bibliotekos savanorės, sesės Austėja ir Patricija, rekomenduoja skaityti šį kartą!


Rebeka Una „Atjunk“

Tai knyga, skaudžiai bylojanti, kaip veikiami šiuolaikinių technologijų, pasinaudodami stulbinamais mokslo laimėjimais, mes ne tik tobulėjame, bet ir prarandame žmogiškuosius pojūčius, vertybes, individualumą, bendravimo įgūdžius, o svarbiausia, – galimybę pajusti visapusį kito žmogaus artumą.

Pagrindinė knygos veikėja Gryta gyvena netolimoje ateityje, kurioje visuomenė gyvena jau ne realiame, bet virtualiame pasaulyje. Čia žmonės bendrauja tik internetu, vietoj normalaus maisto valgo miltelius, kūnus dengia speciali plėvė, slopinanti visus tikruosius pojūčius. Čia nuolat sekama žmonių būsena ir buvimo vieta, stengiamasi sukurti pasaulį, kuriame neegzistuotų asmens individualumas. Tačiau Gryta kitokia. Merginą viliote vilioja ankstesnio gyvenimo prisiminimai. Ji skaito knygas, žavisi pasakojimais, kaip kadaise žmonės taškydavosi balose, liesdavo vienas kitą, bučiuodavosi, įsimylėdavo... Deja, pasaulis neatpažįstamai pasikeitė.

Taigi, kai nelieka to, kas žmogų daro žmogumi, tampame tik pilka vienalyte mase, valdoma mūsų pačių sukurto išmaniojo įrenginio. Ar tokios ateities mes norime? O gal tereikia tik atsijungti, pakelti akis į žvaigždėtą dangų, apkabinti mamą, įsiklausyti į miško ošimą ar atversti jau apdulkėjusios knygos puslapį ir išmokti branginti tą nuostabią akimirką, įamžinti ją ne telefono ekrane ar Instagram poste, bet atmintyje, kaip pėdsaką to, kas tikrai amžina.

Austėja
 

Delia Owens „Ten, kur gieda vėžiai“

Kas yra žmogus gamtoje? Niekas prieš begalybę, viskas prieš nieką, centras tarp nieko ir visko. 

Pelkių Dukra vadinama Kaja Klark atsakymo į šį prancūzų filosofo Blezo Paskalio klausimą ieškojo visą gyvenimą. Palikta motinos, vėliau – keturių brolių bei seserų ir girtuoklio tėvo, atstumta ir pašiepta atokaus Šiaurės Karolinos miestelio Barkli Kouvo gyventojų, savo šeimą mergina susikūrė gamtoje. Raudonsnapiai kirai tapo artimiausiais Kajos draugais, pajūrio kriauklelės – ištikimiausiomis paslapčių sergėtojomis, o baltais purslais pasidabinusios vandenyno vilnys – įdomiausiomis pašnekovėmis. Deja, nors ir atradusi paguodą gamtoje, Kaja išsiilgusi žmogiško artumo, todėl tapusi paaugle, ji susibičiuliauja su vietos vaikinu, padedančiu merginai pažinti neaprėpiamą gamtos grožį per knygas ir iš naujo patirti pasaulį valdančią, kuriančią ir griaunančią galią – meilę. Laukinis Pelkių Dukros grožis nepalieka abejingo ir Čeiso Endriuso, „miestelio pažibos ir geriausio įžaidėjo“. Tad kai pelkėse 1969-ųjų spalį aptinkamas vaikino lavonas, Kaja tampa pagrindine įtariamąja…

„Ten, kur gieda vėžiai“ tai ne tik istorija apie meilę ir nusikaltimą, ne tik odė laukinei gamtai, tai pasakojimas apie nepalaužiamą moterį, jos ryžtą ir drąsą, pastangas išlikti žmogumi nežmogiškomis sąlygomis.

Patricija
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, bendradarbiaudama su viešosiomis bibliotekomis, kviečia 5–12 klasių moksleivius dalyvauti moksleivių kūrybos konkurse ir sukurti knygos viršelio projektą mėgstamo autoriaus knygai.
Svarbiausia – kūrybiškumas, todėl viršelis gali būti pieštas, sukurtas iš nuotraukų, siūtas ar net nulipdytas iš molio. Dalyviai gali laisvai pasirinkti viršelio kūrimo techniką, stilių, taip pat ir tai, kokio tipo viršelį siekia sukurti. Dalyviai kviečiami rinktis mėgstamiausių lietuvių arba užsienio autorių kūrybą. Šiuo konkursu siekiama sukurti terpę moksleivių kūrybiškumo atsiskleidimui bei pamatyti, kaip įvairius kūrinius, autorius mato jaunieji skaitytojai.
Darbų autorių lauks Nacionalinės bibliotekos įsteigti prizai. Geriausi darbai bus publikuojami iliustruotame mėnesiniame bibliotekų bendruomenės žurnale „Tarp knygų“.

Dalyvių darbus vertins knygų dailininkė, iliustruotoja Sigutė Chlebinskaitė, parodos „Exegi monumentum: Lietuvos rašytojų įamžinimas“ dizainerė Kotryna Abromaitytė, komiksų kūrėja, menininkė Miglė Anušauskaitė, parodos „Exegi monumentum: Lietuvos rašytojų įamžinimas“ bendraautorė, Nacionalinės bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Lituanistikos skyriaus tyrėja Valda Budreckaitė. Komisijos gretas stiprins ypatingi darbų vertintojai – konkurso dalyvių bendraamžiai, Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Knygų klubo nariai.

Daugiau informacijos:

https://www.lnb.lt/naujienos/6713-kurybinis-issukis-moksleiviams

 

Sveikiname su šv. Velykomis! 
Būkite linksmi ir laimingi!

Iki!

 

Deja, šį mėnesį naujienų neturime :(
Žinoma žinoma, tai pokštas! Sveikiname visus su Balandžio 1-ąja – būkite linksmi! O mes su jumis norime pasidalinti net trimis naujienomis iš karto:

Balandžio mėnesį kviečiame aplankyti Vaikų literatūros skyriuje veikiančią leidinių parodą „Užburiančios Hanso Kristiano Anderseno pasakos“.

Taip pat šį mėnesį jūsų laukia virtuali Kauno specialiosios mokyklos 5–12 ir socialinių įgūdžių ugdymo klasių piešinių paroda „Mano nuotaika“.

„Įsigaliojęs karantinas aukštyn kojomis apvertė kasdienę rutiną. Mokymasis nuotoliniu būdu nebuvo vienintelis pokytis, vykęs mokinių gyvenime. Jie taip pat prarado įprastas veiklas, būrelius, nebegalėjo žaisti sau įprastose mokyklos aplinkose, susitikti su klasės draugais.
Kita vertus – daugiau laiko namuose, daugiau laiko kūrybai! Labai mažai vaikų gali tiksliai pasakyti, kas vyksta jų viduje. Piešiniuose atsiskleidžia vaikų vidinis pasaulis: nuotaikos, fantazijos, išgyvenimai“ – mintimis apie parodos idėjos gimimą dalinasi dailės mokytoja Gražvyda Andrijauskaitė. Parodą galite matyti žemiau arba užsukę į Vaikų literatūros skyrių.

Trečioji naujiena – Vaikų literatūros skyriaus fondas pasipildė leidiniais vokiečių kalba. Dabar galite rasti jau pamėgtų užsienio autorių (O. Proislerio, K. Niostlinger, E. Kestnerio, A. Fischer-Hunold) kūrinius ir šia kalba. Užsukite išsirinkti!

>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.