Projekto trukmė: 2019 03 12 - 2019 12 13

Projekto vadovė: Monika Skeltytė, el. p. m.skeltyte@kvb.lt, (8-37) 32 43 76

Projekto partneriai: Lietuvos centrinis valstybės archyvas, Kauno regiono valstybės archyvas, Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejus, Lietuvos liaudies buities muziejus, Lietuvos nacionalinis muziejus, Kaunas 2022 „Tempo erdvė“.

Trumpas projekto pristatymas. Minint Laikinosios sostinės metus, planuojama parengti kilnojamąją parodą, atskleidžiančią įdomius Kauno tarpukario gyvenimo aspektus ir aktualizuojančią kultūros paveldo objektus.

Projekto rėmėjai:

lrkm

Edukacinės programos pavadinimas 

Aprašymas  Kontaktai, papildoma informacija 
 Knygos istorijos išmaniai Edukacinės kūrybinės dirbtuvės su planšetiniais kompiuteriais ir knygomis skirtos ne tik skaitymui skatinti, tačiau ir kūrybiškumui lavinti. Pasitelkiant kūrybą bei inovatyvių technologijų galimybes, mokiniai bus supažindinti su knygos istorija, o skaitomą literatūrinį kūrinį interpretuos piešdami virtualius judančius GIF formato paveikslėlius.

Kam skirta: 3–4 kl. mokiniams

Trukmė: 90 min.

Kaina mokiniui: 3 Eur
Strateginės plėtros ir inovacijų centras
Radastų g. 2

Papildoma informacija ir užsakymas:
https://kulturospasas.emokykla.lt
 Gamtos formų atspaudai  Skaitymų ir kūrybinių dirbtuvių metu užsiėmimo metu mokiniai klausysis skaitomo literatūros kūrinio, o vėliau interpretuos jį „tapydami“ įvairiomis gamtinėmis medžiagomis, t. y. panaudojant augalus, vaisius, daržoves, pasigamins jų antspaudų paveikslą, dovanų maišelį ar atviruką.

Kam skirta: 1–4 kl. mokiniams

Trukmė: 150 min.

Kaina mokiniui: 2 Eur
Vaikų literatūros skyrius
K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2

Papildoma informacija ir užsakymas:
https://kulturospasas.emokykla.lt
Sapnų ir svajonių gaudyklės Skaitymų ir kūrybinių dirbtuvių „Svajonių ir sapnų gaudyklės“ metu mokiniai klausysis skaitomo literatūros kūrinio, o vėliau interpretuos jį gamindami savo sapnų ar svajonių gaudyklę. Siekiant ugdyti kultūrinį sąmoningumą, atsakingą vaikų požiūrį į vartotojiškumą, užsiėmimo metu bus naudojamos gamtinės bei antrinės žaliavos – medžių ir krūmų šakelės, senų knygų ar žurnalų puslapiai, perdirbtas popierius ir kt.

Kam skirta: 1–4 kl. mokiniams

Trukmė: 150 min.

Kaina mokiniui: 2 Eur
Vaikų literatūros skyrius
K. Donelaičio g. 8/Lydos g. 2

Papildoma informacija ir užsakymas:
https://kulturospasas.emokykla.lt
Tekstilės istorija kitaip: pažink ir kurk Edukacinėse-kūrybinėse dirbtuvėse „Tekstilės istorija kitaip: pažink ir kurk“ dalyviai naršys po bibliotekoje saugomas knygas apie meną, susipažins su marga ir spalvinga tekstilės istorija, o teoriją išmėgins praktiškai – specialiais tekstilės dažais margindami medvilninius maišelius trumpam taps dizaineriais ir kurs originalaus, savito ir žaismingo dizaino aksesuarus!

Kam skirta: 4–6 kl. mokiniams

Trukmė: 90 min.

Kaina mokiniui: 7 EUR
Meno leidinių skyrius
Radastų g. 2

Papildoma informacija ir užsakymas:
https://kulturospasas.emokykla.lt
Popieriaus restauravimas Edukacinių dirbtuvių metu mokiniai susipažins su senųjų knygų spausdinimo ir įrišimo ypatumais, naudotomis medžiagomis, senųjų knygų restauravimo procesais ir knygos istorija apskritai, o naudodami specialias restauravimo medžiagas, išmoks taisyklingai restauruoti (prevenciškai konservuoti) seną, suplyšusį popierių.

Kam skirta: 4–8 kl. mokiniams

Trukmė: 50 min.

Kaina mokiniui: 4 Eur
Senųjų ir retų spaudinių skyrius
K. Donelaičio g. 8

Papildoma informacija ir užsakymas:
https://kulturospasas.emokykla.lt
 Baltų raštų gelmė Kūrybinių dirbtuvių metu mokiniai taps baltiškų ženklų tyrinėtojais! Užsiėmimo metu mokiniai atras gilesnę baltų raštų prasmę, sužinos, kokie ženklai simbolizuoja ugnį, orą, žemę ir vandenį, ką reiškia tam tikri simboliai, skaičiai, spalvos ir garsai. Išsirinkę patikusį baltišką ženklą ir dailės priemones, dalyviai imsis kūrybos: baltų ženklus raitys ant specialiai paruošto plokščio akmenuko arba dekoruos knygų skirtukus.

Kam skirta: 5–9 kl. mokiniams

Trukmė: 90 min.

Kaina mokiniui: 4 Eur
Kultūros renginių ir leidybos grupė
Radastų g. 2

Papildoma informacija ir užsakymas:
https://kulturospasas.emokykla.lt

Projekto trukmė: 2018 m. sausis – 2021 m. sausis

Projekto koordinatorė KAVB: Rasa Brazaitienė, el. p. r.brazaitiene@kvb.lt, tel. (8 37) 32 42 54

Projektą įgyvendina: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Trumpas projekto pristatymas. Projektu siekiama plėtoti ir atnaujinti viešosios prieigos kompiuterių ir interneto infrastruktūrą viešosiose bibliotekose, sudarant sąlygas gyventojams dalyvauti skaitmeninių kompetencijų ugdymo ir vietos skaitmeninio turinio kūrimo bei kitose skaitmeninės informacijos iniciatyvose.

Daugiau apie projektą nuorodoje >>>

Projektą finansuoja:

Logotipai

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos padėka Vaikų literatūros skyriaus vedėjai Rasai Lolitai Šukevičienei. Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, 2018 m. balandžio 23 d.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos padėka Komplektavimo skyriaus vedėjai Ritai Miškinytei. Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, 2018 m. balandžio 23 d.

„Fluxus labas!“ padėka Kauno apskrities viešajai bibliotekai. „Fluxus labas!“ Bendruomenių laboratorijos kuratorė Evelina Šimkutė, 2018 m.

Kauno Jono Jablonskio gimnazijos padėka Kauno apskrities viešajai bibliotekai. Kauno Jono Jablonskio gimnazijos direktorė Danguolė Miškinienė, 2018 m.

Kauno apskrities viešoji biblioteka 2010–2012 metais dalyvavo Lietuvos kultūros paveldo skaitmeninimo projekte „Virtualios elektroninio paveldo sistemos (VEPS) plėtra“.

Projekto metu, o jam pasibaigus vykdant projekto tęstinumo veiklas, atrinkti, sukataloguoti, suskaitmeninti ir portale epaveldas.lt paskelbti 8582 objektai.

Knygos:

 • su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija susiję XVI–XVII a. leidiniai lotynų ir lenkų kalbomis  (18 leidinių);
 • Mažosios Lietuvos religinio pobūdžio literatūra ir kalendoriai lietuvių kalba. Leidiniai, išlikę po dėl šio krašto istorinių ir politinių aplinkybių vykusio Mažosios Lietuvos spaudos naikinimo, yra reti arba unikalūs, todėl atrenkant pagrindinis kriterijus buvo jų retumas pagal išlikusių egzempliorių skaičių  (23 leidiniai);
 • ypač reti ar unikalūs 1900–1945 m. psichologijos, religiniai, socialinių mokslų, literatūros leidiniai, įstatymų ar norminiai dokumentai, įvairių sričių vadovėliai, kalendoriai ir t.t.  (659 leidiniai);
 • reti ir vertingi 1890–1930 m. natų leidiniai, kurių autoriai – žymūs to meto veikėjai Vydūnas, J. Naujalis, V. Kudirka, M. Biržiška, J. Tallat-Kelpša ir kt. (23 leidiniai);
 • žymių prieškario ir tarpukario (1910–1944 m.) menininkų ir meno parodų katalogai (64 leidiniai);
 • šiuolaikinio autoriaus A. Sadecko, tyrinėjančio lietuvių tremties paveldą Sibire, knygos (3 leidiniai);

Rankraščiai:

 • Augustino Janulaičio kolekcijos – su Lietuvos didikų Radvilų gimine susiję teisės, istorijos tematikos XVIII–XX a. rankraščiai ir spaudiniai (7 rankraščiai ir 4 spaudiniai);
 • Petro Šalčiaus kolekcijos 1835–1990 m. biografiniai ir buities dokumentai, korespondencija bei su kooperatine, moksline ir visuomenine veikla susiję dokumentai. Nemenką rankraščių fondo dalį sudaro kitų asmenų – Babrauskų ir Kaminskių šeimų, Povilo Brazaičio – dokumentai. Kadangi ne visi P. Šalčiaus rankraščiai tiesiogiai susiję su Lietuva, iš 247 saugojimo vienetų į www.epaveldas.lt sistemą yra pateikta (218 rankraščių);
 • Kraštotyrininko Prano Juozapavičiaus rankraščių rinkinys (1945–1986 m.) Kauno ir Kauno apylinkių istorijos ir kultūrinio gyvenimo temomis (91 rankraštis).
 • Aleksandro Pleskačiausko rankraščių rinkinys apie Kauną, kurį sudaro [1911]–1984 m. gausi ir unikali ikonografinė medžiaga apie Kauną: nuotraukų, atvirukų, spaudos iškarpų ir piešinių albumai, atvirukai, planas, lietuvių, rusų, vokiečių, lenkų, prancūzų kalbomis (21 rankraštis).
 • Rankraščių apie Kauną ir Kauno rajoną rinkinys, apimantis 1973–1998 m. laikotarpį (13 rankraščių).

Periodika:

„Dzień Kowieński“ („Kauno diena“) lenkų kalba leistas 1922–1935 m. Kaune. Šis dienraštis (3823 periodinio leidinio numeriai) svarbus tyrinėjant Kauno istoriją ir yra populiarus tarp skaitytojų.
„Dzień Polski“ („Lenkiška diena“) lenkų kalba leistas 1935–1940 m. Kaune. Šis dienraštis yra iki 1935 m. ėjusio „Dzień Kowieński“ („Kauno diena“) tęsinys. Portale paskelbti 1386 šio periodinio leidinio numeriai.
„Nowiny“ („Naujienos“)  lenkų kalba leistas 1921–1932 m. Kaune. Portale paskelbti 556 savaitraščio numeriai.
„Dzwon świąteczny“ („Šventadienio varpas“) lenkų kalba leistas 1925–1936 m. Portale paskelbti 439 savaitraščio numeriai.
„Į laisvę“ (Kauno dienraštis) lietuvių kalba leistas 1941–1942 m. Portale paskelbti 466 dienraščio numeriai.
„Amtsblatt des Generalkommissars in Kauen“ vokiečių kalba 1941–1944 m. leistas laikraštis. Portale paskelbta 150 jo numerių.

Smulkioji spauda: įvairūs skelbimai, reklamos, atsišaukimai, plakatai ir t. t. (308 spaudiniai).

Atvirukų kolekcija: įvairūs senieji 1900–1940 m. laikotarpio Lietuvos atvirukai – Kaunas ir jo apylinkės, Vilnius ir jo apylinkės, Panevėžys, Klaipėdos kraštas, Lietuvos kultūros ir visuomenės veikėjai ir kt. (279 atvirukai).

Laikraštėlių kolekcija: Jaunimo organizacijų leidiniai 1915–1942 m. Suskaitmeninti laikraštėliai papildė jau portale epaveldas.lt esančią rankraštinių laikraštėlių kolekciją trūkstamais numeriais. Šiems leidiniams gresia turinio išnykimas, daugelis jų dauginti šapirografiniu būdu, tekstas pamažu blunka. Šie leidiniai lavino būsimų žurnalistų, rašytojų, įvairių kultūros sričių darbuotojų įgūdžius, skatino jų visuomeninį aktyvumą. (33 leidiniai)

2018 m. Kauno apskrities viešoji biblioteka įsijungė į tęstinį skaitmeninimo projektą „Visuomenės poreikius atitinkančios virtualios kultūrinės erdvės vystymas“, kurio metu ketina suskaitmeninti dar daugiau kultūros paveldo objektų, saugomų bibliotekos fonduose.

Taip pat kviečiame susipažinti:
Svetainės epaveldas.lt  Autorių teisių politika
KAVB Kitos mokamos paslaugos  (Leidimas publikuoti 1 dokumentą, Leidimas publikuoti vaizdą) 

Projekto trukmė: 2019 m. vasario 1 d. – 2019 m. gruodžio 31 d.

Projekto vadovė: dr. Rita Urbaitytė, el. p. r.urbaityte@gmail.com

Projektą įgyvendina:  Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka

Projekto partnerė: Kauno apskrities viešoji biblioteka

Trumpas projekto pristatymas. Projekto tikslas – publikuoti Kauno miesto institucijose esančio rašytinio kultūros paveldo tyrimų rezultatus.

Bibliografiniame 2 tomų leidinyje „XVII amžiaus knygos Kauno bibliotekose“ bus išsamiai aprašyta XVII a. išleistos knygos ir smulkieji spaudiniai (iš viso 1618 pavadinimų), kurie šiuo metu saugomi Kauno apskrities viešojoje, Kauno technologijos universiteto, Kauno kunigų seminarijos bibliotekose bei Nacionaliniame M. K. Čiurlionio, Vytauto Didžiojo karo, Maironio lietuvių literatūros, Lietuvos medicinos ir farmacijos muziejuose. Be įprastų bibliografinių duomenų, kataloge bus pateikiami fiziniai knygos duomenys, informacija apie formatą, dedikacijas, paginacijos ar foliacijos ir signatūrų žymėjimo klaidas, signatūros, aprašomi defektai, viršelio puošyba ir įrišas, proveniencijos, marginalijos ir kiti kiekvieno konkretaus egzemplioriaus (muziejinės vertybės) ypatumai. Katalogo skaitytojams pasitarnaus 5 rodyklės: antraščių, publikavimo metų, leidėjų, spaustuvininkų ir platintojų, aprašuose minimų asmenų ir proveniencijų. Susisteminti duomenys bus naudingi Lietuvos ir Europos bibliografams, knygotyrininkams, istorikams ir kultūros paveldo tyrinėtojams.

Projektą finansuoja:

site logo

Subkategorijos

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.