Projekto trukmė: 2019 kovas – 2021 lapkritis

Projekto koordinatorė KAVB: Asta Naudžiūnienė, el. p. a.naudziuniene@kvb.lt, tel. 8 (37) 324258

Projektą įgyvendina: Lietuvos aklųjų biblioteka

Projekto partneriai: Kauno apskrities viešoji biblioteka, M.Romerio universitetas, Vilniaus universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas

Trumpas projekto pristatymas. Projektu siekiama padidinti paslaugų, skirtų žmonėms, negalintiems skaityti įprasto formato teksto, prieinamumą, organizuojant jų informacinį aptarnavimą bei aprūpinimą savišvietai ir studijoms reikalingais leidiniais per Lietuvos bibliotekų tinklą.

Projektą finansuoja:

Projektas finansuojamas ES struktūrinių fondų ir LR valstybės biudžeto lėšomis.

Projekto trukmė: 2019 03 01 - 2020 05 29

Projekto koordinatorė KAVB: Enrika Kromerova-Dubinskienė, el. p. e.kromerova@kvb.lt, tel. (8-37) 324 450

Projektą įgyvendina: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir partneriai – Kauno apskrities viešoji biblioteka, Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka.

Trumpas projekto pristatymas. Projekto tikslas – sustiprinti bibliotekų ir kitų atminties institucijų darbuotojų technologines/skaitmenines ir specifines kompetencijas siekiant didinti kultūrinio turinio patrauklumą bei skatinti visuomenę naudoti kultūrinį turinį mokslui, kūrybai, verslui, turizmui. Projekte numatyta organizuoti mokymus skaitmeninių išteklių valdymo temomis, suteikti galimybę atminties institucijų darbuotojams savarankiškai stiprinti savo kompetencijas rengiant ir skelbiant Moodle sistemoje nuotolinį kursą.

Dalinai finansuoja:

logolrkm

Projekto trukmė: 2019 03 12 - 2019 12 13

Projekto vadovė: Monika Skeltytė, el. p. m.skeltyte@kvb.lt, (8-37) 32 43 76

Projekto partneriai: Lietuvos centrinis valstybės archyvas, Kauno regiono valstybės archyvas, Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejus, Lietuvos liaudies buities muziejus, Lietuvos nacionalinis muziejus, Kaunas 2022 „Tempo erdvė“.

Trumpas projekto pristatymas. Minint Laikinosios sostinės metus, planuojama parengti kilnojamąją parodą, atskleidžiančią įdomius Kauno tarpukario gyvenimo aspektus ir aktualizuojančią kultūros paveldo objektus.

Projekto rėmėjai:

lrkm

Edukacinės programos pavadinimas 

Aprašymas  Kontaktai, papildoma informacija 
 Knygos istorijos išmaniai Edukacinės kūrybinės dirbtuvės su planšetiniais kompiuteriais ir knygomis skirtos ne tik skaitymui skatinti, tačiau ir kūrybiškumui lavinti. Pasitelkiant kūrybą bei inovatyvių technologijų galimybes, mokiniai bus supažindinti su knygos istorija, o skaitomą literatūrinį kūrinį interpretuos piešdami virtualius judančius GIF formato paveikslėlius.

Kam skirta: 3–4 kl. mokiniams

Trukmė: 90 min.

Kaina mokiniui: 3 Eur
Strateginės plėtros ir inovacijų centras
Radastų g. 2

Papildoma informacija ir užsakymas:
https://kulturospasas.emokykla.lt
 Gamtos formų atspaudai  Skaitymų ir kūrybinių dirbtuvių metu užsiėmimo metu mokiniai klausysis skaitomo literatūros kūrinio, o vėliau interpretuos jį „tapydami“ įvairiomis gamtinėmis medžiagomis, t. y. panaudojant augalus, vaisius, daržoves, pasigamins jų antspaudų paveikslą, dovanų maišelį ar atviruką.

Kam skirta: 1–4 kl. mokiniams

Trukmė: 150 min.

Kaina mokiniui: 2 Eur
Vaikų literatūros skyrius
K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2

Papildoma informacija ir užsakymas:
https://kulturospasas.emokykla.lt
Sapnų ir svajonių gaudyklės Skaitymų ir kūrybinių dirbtuvių „Svajonių ir sapnų gaudyklės“ metu mokiniai klausysis skaitomo literatūros kūrinio, o vėliau interpretuos jį gamindami savo sapnų ar svajonių gaudyklę. Siekiant ugdyti kultūrinį sąmoningumą, atsakingą vaikų požiūrį į vartotojiškumą, užsiėmimo metu bus naudojamos gamtinės bei antrinės žaliavos – medžių ir krūmų šakelės, senų knygų ar žurnalų puslapiai, perdirbtas popierius ir kt.

Kam skirta: 1–4 kl. mokiniams

Trukmė: 150 min.

Kaina mokiniui: 2 Eur
Vaikų literatūros skyrius
K. Donelaičio g. 8/Lydos g. 2

Papildoma informacija ir užsakymas:
https://kulturospasas.emokykla.lt
Tekstilės istorija kitaip: pažink ir kurk Edukacinėse-kūrybinėse dirbtuvėse „Tekstilės istorija kitaip: pažink ir kurk“ dalyviai naršys po bibliotekoje saugomas knygas apie meną, susipažins su marga ir spalvinga tekstilės istorija, o teoriją išmėgins praktiškai – specialiais tekstilės dažais margindami medvilninius maišelius trumpam taps dizaineriais ir kurs originalaus, savito ir žaismingo dizaino aksesuarus!

Kam skirta: 4–6 kl. mokiniams

Trukmė: 90 min.

Kaina mokiniui: 7 EUR
Meno leidinių skyrius
Radastų g. 2

Papildoma informacija ir užsakymas:
https://kulturospasas.emokykla.lt
Popieriaus restauravimas Edukacinių dirbtuvių metu mokiniai susipažins su senųjų knygų spausdinimo ir įrišimo ypatumais, naudotomis medžiagomis, senųjų knygų restauravimo procesais ir knygos istorija apskritai, o naudodami specialias restauravimo medžiagas, išmoks taisyklingai restauruoti (prevenciškai konservuoti) seną, suplyšusį popierių.

Kam skirta: 4–8 kl. mokiniams

Trukmė: 50 min.

Kaina mokiniui: 4 Eur
Senųjų ir retų spaudinių skyrius
K. Donelaičio g. 8

Papildoma informacija ir užsakymas:
https://kulturospasas.emokykla.lt
 Baltų raštų gelmė Kūrybinių dirbtuvių metu mokiniai taps baltiškų ženklų tyrinėtojais! Užsiėmimo metu mokiniai atras gilesnę baltų raštų prasmę, sužinos, kokie ženklai simbolizuoja ugnį, orą, žemę ir vandenį, ką reiškia tam tikri simboliai, skaičiai, spalvos ir garsai. Išsirinkę patikusį baltišką ženklą ir dailės priemones, dalyviai imsis kūrybos: baltų ženklus raitys ant specialiai paruošto plokščio akmenuko arba dekoruos knygų skirtukus.

Kam skirta: 5–9 kl. mokiniams

Trukmė: 90 min.

Kaina mokiniui: 4 Eur
Kultūros renginių ir leidybos grupė
Radastų g. 2

Papildoma informacija ir užsakymas:
https://kulturospasas.emokykla.lt

Projekto trukmė: 2018 m. sausis – 2021 m. sausis

Projekto koordinatorė KAVB: Nemunė Stonkienė, el. p. n.stonkiene@kvb.lt, tel. (8 37) 32 42 54

Projektą įgyvendina: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

LT nacionaline M M biblioteka 150

Trumpas projekto pristatymas. Projektu siekiama plėtoti ir atnaujinti viešosios prieigos kompiuterių ir interneto infrastruktūrą viešosiose bibliotekose, sudarant sąlygas gyventojams dalyvauti skaitmeninių kompetencijų ugdymo ir vietos skaitmeninio turinio kūrimo bei kitose skaitmeninės informacijos iniciatyvose.

Daugiau apie projektą nuorodoje >>>

Projektą finansuoja:

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Logotipai

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos padėka Vaikų literatūros skyriaus vedėjai Rasai Lolitai Šukevičienei. Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, 2018 m. balandžio 23 d.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos padėka Komplektavimo skyriaus vedėjai Ritai Miškinytei. Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, 2018 m. balandžio 23 d.

„Fluxus labas!“ padėka Kauno apskrities viešajai bibliotekai. „Fluxus labas!“ Bendruomenių laboratorijos kuratorė Evelina Šimkutė, 2018 m.

Kauno Jono Jablonskio gimnazijos padėka Kauno apskrities viešajai bibliotekai. Kauno Jono Jablonskio gimnazijos direktorė Danguolė Miškinienė, 2018 m.

Subkategorijos

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.