1 1 1 1 1

„Prižiūrėtojas“ – vieno žymiausių Jungtinės Karalystės autorių kūrinys, sudarytas iš devynių, rodos, tarpusavyje nesusijusių istorijų. Devyni skirtingi personažai, devynios šalys, devyni likimai, kuriuos meistriška rašytojo plunksna trapiomis gijomis subtiliai sujungia į įspūdingą lemtingų egzistencinių nuojautų kupiną paveikslą.

Fanatiškas apokaliptinės sektos narys, besislapstantis Okinavoje po sėkmingai įvykdyto teroro išpuolio Tokijo metro.

Vienišas paauglys džiazo gerbėjas, dirbantis muzikos įrašų parduotuvėje Tokijo senamiestyje. Korumpuotas, žmonos dėl nevaisingumo paliktas britų teisininkas, kurio bute vaidenasi, Honkonge. Senyva arbatos užeigėlės greta šventojo kalno Kinijoje savininkė, bendraujanti su medžiu ir gaunanti iš jo patarimų.

Savęs ieškanti bekūnė dvasia Mongolijoje, apsėdanti vieną kūną po kito.

Ermitažo galerijos prižiūrėtoja Rusijoje, slapta planuojanti paveikslo apiplėšimą ir svajojanti apie pabėgimą drauge su savo vaikinu į Šveicariją.

Galą su galu vos suduriantis, asmeninių santykių krizę išgyvenantis muzikantas ir samdomas rašytojas Londone.

Geniali fizikė Airijoje, dėl Amerikos karinėje pramonėje panaudotų savo atradimų patekusi į pavojų.

Garsiakalbis vėlyvos radijo laidos vedėjas Niujorke, nesąmoningai susiduriantis su pasauline kiberkatastrofa.

Kas sieja šiuos iš pažiūros nesusijusius ir po visą pasaulį išblaškytus personažus? Užuominos, nuojautos, pasikartojantys simboliai ir metaforos detalė po detalės susijungia į įspūdingai įtaigų beribės vaizduotės sukurtą paveikslą, keliantį pagrindinį klausimą – ar iš tiesų esame savo likimo šeimininkai? O gal esame tik žvėryno gyventojai, stebimi ir valdomi Prižiūrėtojo? O kieno valiai paklūsta pats Prižiūrėtojas?

Tarp ryškių personažų ir miglotų nutylėjimų, tarp beprasmybės jausmo ir lemtingų atsitiktinumų virtinės visu grožiu atsiskleidžia daugiasluoksnis literatūros šedevras, kurio tiesiog negalima praleisti nei vienam dėmesį prikaustančios literatūros gerbėjui.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.