1 1 1 1 1

Edzardas Ernstas ir Simonas Sinhas remdamiesi moksliniais faktais knygoje„Alternatyvioji medicina“ aptaria daugybę dabar egzistuojančių alternatyvių gydymo būdų, tokių kaip akupunktūra, homeopatija, chiropraktika, vaistingieji augalai ir kt., kurių populiarumas vis auga. Visa tiesa apie gėrimus, losjoną, piliules, žoleles, adatas, masažą dalykus, kurie nepriklauso oficialiosios medicinos sričiai, bet tampa vis patrauklesni daugeliui pacientų.

Ar alternatyvioji medicina veiksmingai gydo ligas?

Ar šiuolaikiniai gydytojai žino, kas mums geriausia?

Ar močiučių patarimai ir yra pati geriausia, laiko patikrinta išmintis?

Kuo verta pasitikėti, o kas bando jus apiplėšti?

Kaip bėgant metams keičiasi supratimas apie žmogaus kūną?

Ar tarp tradicinės ir alternatyviosios medicinos atstovų visada išliks priešiškumas?

Apklausos rodo, kad nemažai šalių daugiau nei pusė gyventojų vienokia ar kitokia forma taiko alternatyvius gydymo būdus. Iš tikrųjų apskaičiuota, kad alternatyvioms terapijoms pasaulyje kasmet išleidžiama apie 40 milijardų svarų ir tai yra sparčiausiai auganti medicinos išlaidų rūšis. Taigi kas teisus: kritikas, kuris alternatyviąją mediciną prilygina vudu, ar motina, kuri savo vaiko sveikatą patiki alternatyviajai medicinai?

Edzardas Ernstas yra pirmasis pasaulyje papildomosios medicinos profesorius. Praeityje klinikinės medicinos atstovas, vėliau jis studijavo homeopatiją, praktikavo ją ir daugelį kitų alternatyvių gydymo būdų. Šiandien Ernstas yra pelnęs pasaulinį pripažinimą už sėkmingą mokslo taikymą, vertinant alternatyviąją mediciną.

Simonas Singhas, daktaro disertaciją apgynęs dalelių fizikos srityje, karjerą pradėjo prodiusuodamas tokias BBC mokslo laidas kaip „Akiratis“ ir „Rytdienos pasaulis“.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.