1 1 1 1 1

Šią knygą išleido Lietuvos architektų sąjungos Šiaulių skyrius. Monografija apima maždaug šešiasdešimties metų laikotarpį ir atspindi Šiaulių miesto vystymosi procesus, didžiausias dėmesys sutelktas į urbanistines centrinės miesto dalies – senamiesčio – erdves, ne į pastatus. Detaliau aptariamos - Prisikėlimo aikštė, Vilniaus gatvė, Saulės laikrodžio aikštė.

Aštuoniuose knygos skyriuose pateikta miesto vystymosi istorija nuo XX a. šeštojo dešimtmečio iki mūsų dienų. Knygoje gausu iliustracijų, iš kurių matyti daugybė projektų, schemų, modelių. Tai knyga apie urbanistinius procesus, darančius įtaką miesto plėtrai, apie architektūrines idėjas – įgyvendintas ir neįgyvendintas.

Autorius visą gyvenimą kaupė medžiagą, išsaugojo įgyvendintus ir neįgyvendintus konkursinius projektus, nes laikėsi pozicijos, kad visus kūrybinius miesto procesus reikia užfiksuoti. Milžiniškas archyvas tapo knygos pagrindu. Rinkti informacinę medžiagą padėjo Šiaulių miesto ir Lietuvos architektai, įvairiais laikotarpiais dirbę Šiauliuose. Panašaus leidinio dar neturi nė vienas iš didžiųjų Lietuvos miestų. 

Pasak knygos recenzento prof. Z. Daunoros, Šiaulius reikėtų laikyti pavyzdžiu siekiant pažadinti iš snaudulio administracinį aparatą ir visuomenę.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.