1 1 1 1 1

Didžiausią tarptautinį pripažinimą pelniusio katalonų rašytojo Jaume Cabré romanas„Eunucho šešėlis“ – tai romanas-koncertas, tai daugialypė, sudėtinga ir tragiška istorija su daug praradimų, ginčų, sudaužytų širdžių ir neišsipildžiusių vilčių.

„Eunucho šešėlis“ – tai Gensanų šeimos istorija. Netoli Barselonos XVII amžiuje apsigyvenusi šeima, besivystant tekstilės pramonei XX amžiuje, tapo itin svarbi, tačiau jau po pilietinio karo prasidėjo jų įtakos nuosmukis.

Migelis Gensana per vakarienę su kolege atsigręžia į savo praeitį ir permąsto savo gyvenimą. Laiką praleistą universitete, kovą su Franko režimu, kerštą ir pasikėsinimus, kurie iki šiol taip ir liko neišaiškinti, politinį smurtą, šeimos istorijos paslaptis. Jis mąsto ir apie meną, apie muziką, kuri jam visuomet tiek daug reiškė.

Migelis Gensana jaučiasi nevykėlis. Jam nesisekė su moterimis, paskutinė jo moteris buvo puiki smuikininkė, tikra virtuozė. Meilė jai privertė Migelį patikėti, kad jis gali viską… Jis neturi vaikų, o tai reiškia, kad jis - paskutinis savo šeimos palikuonis. Jis norėjo būti menininku, tačiau turėjo per mažai talento, jis neišsaugojo kompanijos nuo bankroto ir prarado šeimos namus.

Muzika romane „Eunucho šešėlis“ yra garsesnė nei skausmas ir tokia pat svarbi kaip visi gyvenimo praradimai, o susilieję praeities ir dabarties balsai įtraukia skaitytoją į įstabią romano veikėjų kelionę laiko ir širdies klystkeliais.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.