1 1 1 1 1

Albume „Mažeikių istorinė fotografija“ pateikiamos Mažeikių muziejaus nuotraukos, taip pat publikuojamos fotografijos iš Merkelio Račkausko gimnazijos, asmeninių Mariaus Jankausko, Antano Žulpos kolekcijų ir Motuzų šeimos archyvo. Nuotraukos atsispindi kokie Mažeikiai buvo iki nepriklausomybės ir kuo jie tapo artėjant naujoms okupacijoms.

 Albume nuotraukos  pateiktos ne tik su išsamiomis metrikomis, bet ir su miesto istorine apžvalga. Ji prasideda nuo istoriko Alvydo Nikžentačio  legendinės užuominos apie kunigaikštį Mažeiką ir pereina prie konkrečių faktų - geležinkelio linijų suprojektavimo ir nutiesimo, kas suteikė galimybę  Mažeikiams iš kaimo palypėti iki aštunto pagal dydį Lietuvos miesto statuso.

Atskira teksto dalis yra skirta seniesiems Mažeikių fotografams. Kiek leido turima medžiaga, apžvelgiamos jų biografijos, dirbtuvės ir vartoti antspaudai.

V. Ramanausko paruoštas albumas yra ne tik puikus proginis leidinys, skirtas modernios Lietuvos valstybės 100-mečio ir geležinkelio suprojektavimo per Mažeikių kaimą 150-ųjų metinių jubiliejui, bet ir unikali medžiaga įvairių sričių specialistams. Suprantama, kad jis labiausiai nudžiugins mažeikiškių širdis. Daugiau nei dviejų šimtų puslapių leidinyje jie ras ne tik pažįstamų vaizdų ir veidų, bet ir medžiagos apmąstymams.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.