1 1 1 1 1

„Nelyginant šiaurė magnetą“ – pirma išsami rašytojo, vieno žymiausių ir įtakingiausių šiuolaikinių lietuvių intelektualų Tomo Venclovos (g. 1937) autobiografinė knyga, išversta į vokiečių kalbą (vert. Claudia Sinnig) ir šių metų balandžio mėnesį pristatyta Leipcigo (Vokietija) knygų mugėje. Pašnekesiuose su Ellen Hinsey T. Venclova aprėpia keturis gyvenimo dešimtmečius Lietuvoje, Maskvoje ir keturis dešimtmečius Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Pasakojimai atskleidžia ne tik T. Venclovos biografiją ir kūrybą, bet ir platų kultūrinį bei politinį kontekstą: iš asmeninės patirties perspektyvos rašytojas perteikia sovietinio laikotarpio atmosferą, ypač daug dėmesio skirdamas lietuvių ir rusų neoficialiajai kultūrai bei disidentiniam judėjimui. Įtaigiai pasakojama apie tokias iškilias asmenybes kaip Borisas Pasternakas, Anna Achmatova, Josifas Brodskis, Czeslawas Miloszas ir kt.
Tomą Venclovą kalbino ir knygos įžangą parašė Ellen Hinsey (g. 1960) – amerikiečių poetė, literatūros kritikė, vertėja. Eseistikoje daug dėmesio ji skiria pokomunistinės Vidurio ir Rytų Europos politinei ir kultūrinei raidai.
Netrukus knyga prabils ukrainietiškai, lenkiškai ir rusiškai.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.