1 1 1 1 1

„The Routledge Companion to Cult Cinema“ siūlo apžvelgti kultinio kino lauką – populiariosios kultūros ir meno paraštėse esančius filmus, kurie sulaukė išskirtinio dėmesio ir statuso daugiausia dėl to, kad pažeidė taisykles, menkino vartotoją ir ginčijo pasiekimų sampratą.
Kultinį kiną sudaro ne tik vidurnakčio ar ekstremalaus žanro filmai. Jo asortimentas išsiplėtė, o keliamos problemos tapo kultūrinių debatų, būdingų XXI amžiaus pirmajam ketvirčiui, mūšio lauku. Knygos skyriai pristato pagrindines teorines nuostatas, filosofines idėjas ir kultinių filmų tyrimo metodikas, išskiriant svarbiausias įžvalgas apie tai, kaip ši sritis apskritai veikia kultūrinį diskursą. Tematiniai tyrimai apima ryškiausius visų laikų filmus, jų eksploataciją ir žanrą, svarstant kaip kultinis kinas, išreiškiamas įvairiais medijų formatais, atsispindi kultūros, tautos ir lyčių problemas, gamybos kultūros elementus ir kino estetikos aspektus – analizuojamas jo žanras, stilius, vaizdingumas, poveikis ir gebėjimas ištraukti žiūrovus iš komforto zonų.
Leidinys „Routledge Companion to Cult Cinema“ peržengia tradicinio anglofoniško ir Šiaurės Amerikos kino analizės sritį, įtraukdamas Rytų ir Pietų Azijos, žemyninės Europos, Vidurio Rytų ir Lotynų Amerikos atvejų tyrimus. Dėl tos priežasties jis yra novatoriškas ir svarbus informacijos šaltinis menotyrininkams bei studentams.

Užsakyti leidinį


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.