1 1 1 1 1

„Lietuvių dokumentinio kino antologija“ – pirmas šiuolaikinėmis kino paveldo išsaugojimo praktikomis (filmų restauravimu, išsaugojimu ir sklaida) besiremiantis projektas Baltijos šalyse. Lietuvių ir anglų kalbomis išleistame kataloge pristatomi svarbiausi lietuvių dokumentiniai filmai nuo autorinės dokumentikos ištakų 6-ajame dešimtmetyje iki pirmaisiais Nepriklausomybės dešimtmečiais kūrusios „lūžio“ kartos.
Pridėtame 2 DVD rinkinyje „Meno avilio“ iniciatyva suskaitmeninti ir restauruoti Roberto Verbos, Henriko Šablevičiaus, Almanto Grikevičiaus, Viktoro Starošo, Edmundo Zubavičiaus, Audriaus Stonio, Arūno Matelio, Algimanto Maceinos, Kornelijaus ir Dianos Matuzevičių dokumentiniai filmai. Siekiant išsamiau pristatyti Lietuvos dokumentiką, bendradarbiaujant su „Anthology Film Archives“ ir „Moskwood Media“, į rinkinį įtraukti ir Jono Meko, Šarūno Barto filmai, bendradarbiaujant su projekto partneriu LRT – H. Šablevičiaus filmas.
Už lietuvių kino paveldo skaitmeninimą ir restauravimą VšĮ „Meno avilys“ kino operatorių „Ąžuolo“ apdovanojimuose pagerbtas operatorių dėkingumo prizu. Už lietuvių meninės dokumentikos klasikos atvėrimą pasauliui „Meno avilys“ „Sidabrinės gervės 2014“ apdovanojimuose buvo nominuotas profesinės meistrystės kategorijoje.

Užsakyti leidinį


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.