1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Šios knygos autorius Regimantas Pilkauskas nuo 1965 metų įvairiomis progomis bendradarbiavo su miestų planuotojais, atliko kraštovaizdžio planavimo darbus, sukaupė įvairios patirties pavyzdžių ir juos išdėstė šioje knygoje.
Antrojoje „Miesto želdynų plėtotė“ knygos dalyje „Kraštovaizdžio planavimas“ rašoma apie kraštovaizdžio planavimą rengiant smulkaus mastelio planus – dažniausiai M 1:10 000. Planuojant kraštovaizdį numatomos vietos, kuriose bus kuriami želdynai, apibrėžiama jų apimtis ir turinys.
Miestai statomi kraštovaizdyje, kuris būna pritaikomas arba pertvarkomas pagal visuomenės reikmes. Kraštovaizdžio sandara skiriasi, o konkrečios jo teritorijos nevienodai tinka naudoti vieniems ar kitiems tikslams. Tai leidžia įvertinti autoriaus pasiūlytas lyginamasis kraštovaizdžio teritorinių vienetų vertinimo metodas. Autoriaus nuomone gamta mieste turi būti tvarkoma panašiai kaip želdyne, negali būti ignoruojama ir stelbiama. Pateikiami pavyzdžių iš Kauno ir Vilniaus planavimo darbų, pristatomi Kernavės, Šiaulių, Utenos ir Panevėžio plėtojimo planai. Rašoma apie Dituvos bendrijų sodus prie Klaipėdos (1983 m.), Vilniaus miesto kapinių išdėstymo planą (1995 m.).

Užsakyti leidinį


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.