1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

1962 m. prancūzų režisierius Francois Truffaut susitiko pokalbiui su savo herojumi Alfredu Hitchcocku. Aštuonias dienas jiedu aptarinėjo vienas kito darbą, analizavo kino kūrimo meną ir mėgavosi bendru potraukiu kinui. Jų pokalbiai virto šia originalia ir ryškia knyga.

Truffaut  klausimai pateikė retą įžvalgą tiek apie Hitchcocko genialumą, tiek apie jo žmogiškąjį veidą. Kai knyga buvo išleista (1966 ), Hitchcock buvo atvertas naujoje šviesoje ne tik kaip populiarus įtampos filmų - tokių kaip neprilygstami „Psycho“ ir „Paukščiai“ - režisierius, bet ir kaip technikos meistras ir aistringas kinomanas.

Tai suformavo naują požiūrį į Hitchcocko režisūros suvokimą, o kino žiūrovams ir kritikams atskleidė jo asmenybės gylį bei profesinį meistriškumą. Dėl pasikeitusios nuostatos jo šedevras „Vertigo“ užėmė pirmąją vietą naujausioje „Sight & Sound“ kino kūrėjų ir kritikų apklausoje, išstumdamas Orsono Welleso filmą „Pilietis Keinas“ („Citizen Kane“) iš geriausio visų laikų filmo pozicijų.

Remiantis šia garsiąja 1960-ųjų dešimtmečio Francois Truffaut ir Alfredo Hitchcocko dialogų serija, chronologiškai keliaujama per Hitchcocko filmus, aptariant jo karjerą, technikas ir išgautus efektus. Dabar ši knyga laikoma klasika, kuri bus paveiki tol, kol žmonės kurs, stebės ir džiaugsis kino filmais.

Užsakyti leidinį


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.