1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Tėvystė nėra lengva, o tėvai sau kelia per didelius lūkesčius. Tobulų nebūna. Klysta visi. Taip teigia knygos „Kaip svarbu būti šalia. Tėvų palaikymas, kuris formuoja vaiko asmenybę ir daro įtaką smegenų struktūrai“ autoriai dr. Daniel J. Siegel ir dr. Tina Payne Bryson, kurie šiame leidinyje kalba apie itin svarbų tėvų ir vaikų ryšį.

Ką tėvai gali padaryti, kad jo vaikas atskleistų didžiausią savo potencialą? Būti šalia! Ir tas buvimas neturi kainuoti daug energijos.

Tarpusavio ryšys yra vienas svarbiausių rodiklių, leidžiančių prognozuoti kaip ateityje seksis jūsų vaikui. Pasirodo, kad akademiniai ir asmeniniai žmogaus pasiekimai yra stipriai nulemti to, ar vaikystėje vaikas jautė nuolatinį suaugusiojo palaikymą. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje atrasti laiko tampa nepaprastai sunku. Visgi, knygos autoriai teigia, kad perpratus sistemą SMAGU (angl. The Four S’s), kuri apima esminius vaiko raidos elementus, taps nesudėtinga kokybiškai leisti laiką su vaiku.

Sistema SMAGU susideda iš kelių elementų. Visų pirma iš saugumo jausmo kūrimo. Gyvenimas žiaurus ir neįmanoma vaiko apsaugoti nuo sužeidimų ar nemalonių patirčių. Tačiau tapę saugiu uostu mes sustiprinsime jo pasitikėjimo jausmą. Kitas SMAGU elementas yra realus vaiko matymas, įsigilinimas į jo problemas, gyvas emocijų stebėjimas. Ne paskutinėje vietoje ir patikimumas, užtikrinantis, kad mažylis gali vėl ir vėl pasitikėti jumis. Ryšio kūrimas padeda augti.

Užsakyti leidinį


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.