1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Peonė – penkiolikmetė turtingos šeimos atžala, pažadėta vyrui, kurio niekada nematė. Ji užauginta būti paklusnia, bet mergina turi savo svajonių. Viena jų – pamatyti operą „Bijūnų paviljonas“, kurios pagrindinė veikėja miršta iš meilės. Šią pjesę Peonė skaitė daugybę kartų, todėl viską atiduotų už galimybę bent akies krašteliu pamatyti vaidinimą.

Peonės mama prieštarauja reginiui, tačiau tėvas tikina, kad nuotaka liks „nesugadinta“, juk niekas jos nepamatys – moterys spektaklį stebės pačios nematomos svetimoms akims. Tačiau Peonė sugeba pamatyti ne tik operą, bet ir dailų tamsiaplaukį vaikiną, kurį iš karto įsimyli, deja, abu jie pasižadėję kitiems. Taip prasideda nepamirštama pagrindinės veikėjos meilės, likimo, troškimų ir liūdesio kelionė.

Autorė Lisa See nukelia skaitytojus į septyniolikto amžiaus Kiniją, kurioje mandžiūrai užgrobia valdžią ir sutriuškina Mingų dinastiją. Tradicijomis ir ritualais paremtas siužetas atgaivina ne tik istorinę Kiniją, bet ir pomirtinį pasaulį, kuriame gausu taisyklių ir protokolų. Autorė sklandžiai neria į spalvingą kinų pomirtinio pasaulio viziją ir kuria istoriją apie nepaprastą meilę, kuri įveikia net mirtį. Romane pinasi realybė ir maginės fantastikos žanras.

Užsakyti leidinį


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.