1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Andy Warhol‘as (1928–1987) – legendinė JAV asmenybė, poparto meno judėjimo kūrėjas, režisierius, prodiuseris. Jo kūriniai sujungė meną, reklamą ir įžymybių gyvenimą. Kūryboje jis naudojo įvairias menines išraiškos priemones. Kasdieną vartojamų prekių pakuočių vaizdus jis pirmasis pradėjo naudoti savo darbuose ir praplėtė meno kūrinio ir paties meno suvokimą. Jo įkurtoje studijoje, pavadintoje „Fabriku“, rinkdavosi įtakingiausi to meto popkultūros ir meno veikėjai. Jis dirbo su Elizabeth Taylor, dalyvavo vakarėliuose  su „The Rolling Stones“, o jo eksperimentinį kiną įkvėpė fluxus  ir Jono Meko filmai.. Šis žmogus pradėjo epochą, kur reklama ir viešieji ryšiai, idėjos pateikimo būdas ir pristatymo strategija, komunikacija yra viena iš kultūrinių dominančių, o menininko persona ir legenda gali būti dar svarbiau už patį meną, nes menininkas pirmiausia yra savo paties meno kūrinys.

.Šioje 1975 m. pirmą kartą išleistoje knygoje A.Warhol‘as atskleidžia savo paslaptis ir išsako mintis apie meilę, maistą, grožį, šlovę, darbą, pinigus, sėkmę, draugystę, vienatvę, televiziją, Niujorką ir Ameriką.

Andy Warhol‘as  – kertinė XX a. meno figūra. Jo kūrybinis palikimas – raktas ne tik į jo laikmečio meno, bet ir į šiuolaikinės kultūros supratimą.

Užsakyti leidinį


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.