1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Rusų žurnalistas Michail Zygar knygoje „Imperija turi mirti“ nagrinėja pirmuosius praeito amžiaus dešimtmečius Rusijos imperijoje. Autorius kalba apie laikus ir įvykius, kurie nuvedė iki 1917-ųjų metų spalio revoliucijos bei carinės imperijos žlugimo.

1912-tais metais Rusija patyrė liberalizmo ir tolerancijos suklestėjimą, kuris iškėlė šalį į tuometinio pasaulio priešakines gretas. Tomis dienomis rusų menas ir kultūra kėlė Vakarų Europos ir likusio pasaulio pavydą, čia gyvavo santykinai laisva spauda ir klestėjo socialinis bei kultūrinis gyvenimas. Tačiau visa tai buvo statoma ant supuvusių pamatų. Kelis šimtmečius gyvavusi senoji imperatoriškoji tvarka vis dar laikė rusų tautą pavergusi. Carinės imperijos bajorai, kunigaikščiai, vyskupai ir generolai visiškai nustekeno šalį per Pirmąjį pasaulinį karą ir imperija anksčiau ar vėliau tiesiog turėjo žlugti. Michail Zygar pasakoja apie du istorijai svarbius dešimtmečius, kurie baigėsi caro ir visos jo šeimos mirtimi.

„Imperija turi mirti“ pasirodė per šimtąsias spalio revoliucijos metines. Autorius knygoje vaizduoja, kaip prieš šimtmetį gyveno rusų visuomenė. Tolstojus, Rasputinas, Leninas – visų jų likimai buvo susipynę. Michail Zygar atkreipia dėmesį į visus svarbiausius Rusijos gyvenimo aspektus. Jis nagrinėja ne tik politinius įvykius, bet ir pasakoja apie tai, kas vyko žmonių gyvenime, kultūroje, bei kokia Rusijos vieta buvo tarptautiniame kontekste. Spalvingos asmenybės padėjo sukurti bendrą ir itin unikalų vaizdą. Autorius pasinaudojo prisiminimais, memuarais, biografijomis tam, kad galėtų pavaizduoti priežastinę įvykių seką. Kiekvieną knygos skyrių rašytojas skiria įvykiui, kuris turėjo ženklios įtakos socialiniams ar politiniam Rusijos imperijos gyvenimui.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.