1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Moterys pyksta ir nėra sunku suprasti, kodėl. Jos pervargusios, o darbas per mažai apmokamas. Moterys spaudžiamos į prieštaringų reikalavimų rėmus. Teigiama, kad jos per daug jautrios, arba atvirkščiai – jautrios per mažai. Pernelyg nuobodžios arba per daug pasipuošusios. Per storos arba per plonos.Prie moterų priekabiaujama seksualiai, o po to įžūliai teigiama, kad pačios prisiprašė. Iš moterų nuolat reikalaujama šypsenos. Na negi gaila? Vien to užtenka pykti ir tai yra gerai!

Priešingai nei visą mūsų gyvenimą teigė populiarių savipagalbos knygų retorika, moterų pyktis yra vienas iš svarbiausių išteklių, kurį jos turi. Tai aštriausias įrankis reikalingas kovojant tiek su asmenine, tiek su politine priespauda. Moterims daugybę kartų buvo liepiama užgniaužti pyktį, kuris vėliau ėda kūnus ir protus labiau nei galime įsivaizduoti.

Vis dėlto moterų pyktis yra gyvybiškai svarbi priemonė, neteisybės radaras ir pokyčių katalizatorius. Soraya Chemaly teigia, kad pykčio sumenkinimas visuomenėje ir kultūroje yra tik gudrus būdas apriboti ir valdyti moterų galią. Joms dažnai liepiama pasipriešinti savo įniršiui arba baudžiama už teisėtą jo išsakymą, tačiau kiek nuostabių laimėjimų šiame pasaulyje niekada nebūtų pasiekti be pykčio, kuris kursto ir veda į priekį?

Autorė knygoje „Pyktis jai tinka“ daro išvadą, kad pyktis nėra tai, kas moteris kamuoja, tai yra būdas suprasti pagrindines emocijas. Šis supratimas suteikia moterims išlaisvinantį pojūtį, paaiškina, kodėl jų pyktis reikalingas. Knygoje teigiama, kad moterų pasauliui nebėra svarbu bet kokia kaina pasirodyti tik iš gražiosios pusės.

„Pyktis jai tinka“ – naujas požiūris į pyktį – vienintelę emociją, kuriai skiriama labai mažai dėmesio auklėjant vaikus. Tai įkvepianti knyga skatinanti keistis bei įgauti pasitikėjimo.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.