1 1 1 1 1

Lenkijos gūdumoje, kaime šalia Čekijos sienos, gyvena Janina Dušejko – vietos keistuolė. Moteris panirusi į astrologiją ir visur ieško sąsajų tarp dangaus kūnų išsidėstymo ir realijų, kurias mato per televizorių. Dar ji vakarais, kartu su buvusiu mokiniu, o dabar jau policininku, skaito bei verčia Williamo Blake'o poeziją. Williamas Blake'as knygoje palieka svarų pėdsaką.

Janina žiemą keliauja tvarkyti varšuviečių sodo namelių ir kas kartą stebisi, kad žmonės išrauna natūralios gamtos išaugintas grožybes ir prisodina parduotuvėse pirktų neįdomių augalų. Dar keistuolė galvoja, kad žmonių vardai jiems netinka ir neatspindi asmenybių, todėl jiems reikėtų persivadinti.

Iš pažiūros ramų, tradicijų suvaržytą kaimelį suvirpina paslaptinga gyventojo žmogžudystė. Ir tai ne vienintelė mirtis per keletą dienų. Williamo Blake'o gerbėjas policininkas imasi tirti nusikaltimą, o Janina drastiškai apverčia šiek tiek užsistovėjusį miestelio gyventojų pasaulį.

„Varyk savo arklą per mirusiųjų kaulus“ yra ir detektyvinis romanas, kurio nusikaltimo linija pritraukia skaitytojus bei neleidžia atsitraukti. Tuo pačiu knyga narsto daugybė aktualių minčių. Tai ir hipsterių filosofija, kuri teigia, kad įsitikinimai yra formuojami logikos, o ne emocijų ar tradicijų, ir feminizmas, apjungtas su gamtos išsaugojimo idėjomis. Magiškojo realizmo rašytojos Olgos Tokarczuk kūriniai visada yra daugiasluoksniai ir neša daugybę žinučių. Skaitytojui teks pačiam jas išsilukštenti ir perskaityti.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.