1 1 1 1 1

Lenkas ir ukrainietis, garsus kino režisierius ir leidyklos vadovas – du vyrai susitiko pasikalbėti apie politines ir filosofines aktualijas. Bendras Krzysztof Zanussi ir Aleksandr Krasovickij pokalbis virto knyga „Imperatyvas. Pokalbiai Liaskose“.

Pasaulinės šlovės ir pripažinimo sulaukęs lenkų režisierius Krzysztof Zanussi turi daug gyvenimiškos patirties. Menininkas akylai stebi politinę savo ir kaimynių šalių situaciją, domisi istorija, daug keliauja po įvairias pasaulio vietas, susitinka ir kalbasi su studentais, meno mylėtojais, visuomenininkais. Tai leidžia susidaryti savitą nuomonę apie Europos vertybes, civilizaciją, religiją, kultūrą ir kitus klausimus.

Režisierius teigia, kad išsakytos mintys yra mėgėjiškas požiūris. Jis savęs nelaiko nei istoriku, nei politiku, tik subrendusiu žmogumi, kuris gali išsakyti idėjas apie šių dienų problemas. Todėl autorius tikisi, kad skaitytojai nebus laisvam ir spontaniškai įvykusiam pašnekesiui toikie reiklūs, kokie būtų akademiniam leidiniui.

Pašnekovai sako, kad neturėjo jokio plano, o įvairius reiškinius aptarė iš skirtingų aspektų. Kadangi pokalbis vyko tarp lenko ir ukrainiečio, tad nemaža dalis teksto apima istorinius abiejų šalių santykius. Krzysztof Zanussi nebijo pripažinti, kad tautos nesutaria dėl istorinės praeities

„Imperatyvas. Pokalbiai Liaskose“ – ne tik žymaus režisieriaus atsiminimai apie gyvenimą ir darbą, apie žmones, su kuriais jis susitiko, apie svarbiausius įvykius, kuriuos jis liudijo. Tai yra filosofinis Europos ir pasaulio likimo, komplikuotų laisvės ir moralės, religijos ir pažangos santykių bei Europos krikščioniškosios civilizacijos ir kultūros atspindys. Krzysztof Zanussi sako, kad kiekvienas pokalbis yra naudingas ir priartina mus prie tiesos.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.