Jau žinomi geriausi mobiliosios knygų ekspozicijos sistemos „Mobilibris“ konceptualaus dizaino projekto konkurso darbai. Juos gruodžio 5 d. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje vykusiame posėdyje išrinko specialiai šiam konkursui sudaryta komisija. Susumavus visų komisijos narių balsus, pirmąsias tris vietas pasidalijo VDA Kauno fakulteto Pramoninio dizaino katedros studentai Eglė Zarembaitė (I vieta), Justina Muščinskaitė (II vieta) ir Artūras Čalka (III vieta). Jų darbai geriausiai atitiko konkurso reikalavimus ir originaliai atskleidė mobiliosios knygų ekspozicijos sistemos idėją.

Komisijos nariai: architektė Guoda Zykuvienė, menotyrininkė ir interjero architektė Lina Preišegalavičienė, KAVB Meno leidinių skyriaus vedėja Stasė Jomantienė ir KAVB Kultūros renginių ir leidybos grupės darbuotoja Vytautė Šapokaitė-Samulėnienė. Penktoji komisijos narė, Lietuvos dizaino forumo vykdančioji direktorė Audronė Drungilaitė, su konkursiniais darbais susipažinusi iš anksto, savo sprendimą pateikė internetu. Pirmoje posėdžio dalyje projekto „Mobilibris“ partnerio teisėmis taip pat dalyvavo Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Pramoninio dizaino katedros dėstytojas prof. Jonas Venckūnas. Vertindama darbus, komisija atsižvelgė į jų mobilumą, funkcionalumą, tinkamumą gamybai, inovatyvų požiūrį į knygų eksponavimą. Darbus konkursui iki lapkričio 30 d. galėjo pateikti Kauno aukštųjų mokyklų studentai, studijuojantys pagal dizaino ir architektūros studijų programas.

Šis konkursas – tai Kauno apskrities viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Mobilibris“, kurį dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba, pirmojo etapo dalis. Ieškota naujų būdų, kaip profesionaliai, estetiškai ir inovatyviai ekponuoti knygas bibliotekose, kaip pritaikyti šiuolaikinio dizaino idėjas ir pasiekimus jų erdvėse. Jauniems kūrėjams, dar neradusiems vietos dizaino rinkoje, buvo suteikta galimybė plačiau atskleisti savo talentą ir pasidalyti originaliomis, novatoriškomis idėjomis su visuomene.

Laimėjęs projektas bus įgyvendintas kitais metais. Ši knygų eksponavimo sistema kūrybiškai transformuos bibliotekų interjerus, pagerins leidinių parodų eksponavimo kokybę bei šių paslaugų sklaidą Kauno regione. Kartu su įvairiomis meno leidinių parodomis ji bus pristatyta regiono bibliotekose.

Konkurso „Mobilibris“ apdovanojimų ceremonija ir konkursinių darbų parodos atidarymas vyks gruodžio 12 d., pirmadienį, 15 val. KAVB Meno leidinių skaitykloje (Radastų g. 2, 406 kamb.).

file page1


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.