Kauno apskrities viešosios bibliotekos darbuotojai kalbina įvairių sričių profesionalus apie jų skaitomas knygas ir kūrinius, įkvėpusius, padėjusius siekti savo tikslų ar įgyvendinti svajones. Šį kartą rubrikos „Lyderiai skaito“ dėmesio centre – floristikos salono „Studio Flores“ įkūrėja ir televizijos laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Kristina Rimienė.

Pasakodama apie savo draugystės su knygomis pradžią verslininkė K. Rimienė mintimis nukeliauja į savo senelio, Lietuvos kariuomenės majoro ir bibliofilo Petro Jakšto namus. Moteris pasakoja, kad senelis prieš karą sukaupė 6000 knygų kolekciją, o vėliau, netekęs senosios kolekcijos, sukaupė kitą, kurią sudarė apie 5000 knygų. Jo bibliotekoje buvo daugybė retų knygų, dėl kurių studentai atvažiuodavo iš kitų miestų. Tuo tarpu pati K. Rimienė įsidėmėjo anatomijos vadovėlį, kurį vartydavo svečiuodamasi pas senelius.

Kalbėdama apie savo santykį su knygomis, moteris pasidalijo smagiais vaikystės prisiminimais. Namuose visuomet būdavo daug pasakų knygų, dėl kurių nuolat pešdavosi su broliu.  Todėl kiekvienas turėjo po atskirą tos pačios knygos egzempliorių, kuris dar būdavo pažymėtas inicialais.

Viena mėgstamiausių K. Rimienės autorių yra Rūta Šepetys, kurią buvo pasikvietusi ir į savo laidą. Moteris žavisi rašytojos gebėjimu patraukliai ir įdomiai pasakoti istorijas. K. Rimienė nemano, kad yra tokia knyga, kuri stipriai pakeitė jos gyvenimą, tačiau prie įsimintiniausių ir labiausiai patikusių priskiria Emilio Zola „Moterų laimę“, Michailo Bulgakovo „Šuns širdį“ ir, jos žodžiais tariant, moterų klasiką – Levo Tolstojaus „Aną Kareniną“.

Jeigu norite ne tik daugiau sužinoti apie mėgstamas K. Rimienės knygas, bet ir išsiaiškinti, kokią knygą parašė ji pati, kviečiame pasižiūrėti rubrikos įrašą!


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.