Pagrindinis suomių rašytojo romano veikėjas – Gunaras Hutunenas, žmogus, turintis auksines rankas, tačiau sutrikusią „motoriką“. Po Antrojo pasaulinio karo, praradęs savo šeimą ir turtą, jis atvyksta į kaimelį Suomijos šiaurėje ir ten nusiperka seniai visų užmirštą, nenaudojamą malūną, kurį vėl prikelia naujam gyvenimui.  Romano pradžioje Hutuneno gyvenimas klostosi palankiai – jam sekasi užsidirbti pinigų iš malūno, jis sutinka žemės ūkio būrelio patarėją, kuri jam atveria naują kelią į ūkininkavimą ir pasėja meilę širdyje. Atrodo, viskas būtų gerai, jei ne keistas Gunaro būdas, kuris jį išskiria iš kitų: vis negali susilaikyti neužkaukęs ar kokio gyvūno nesuvaidinęs, taip pasišaipydamas ir linksmindamas kitus kaimo gyventojus. O kaukia Hutunenas iš vienatvės arba dėl laimės pojūčio, kad sielai taptų lengviau.

Tačiau viskas pradeda rutuliotis negera linkme: kaimiečiams įgriso Hutuneno kaukimas, šaipymasis ir gyvūnų mėgžiojimas, bemiegės naktys, kuomet jis kartu su kaimo šunimis kaukia visą naktį… Neklausydamas kaimiečių perspėjimų ir negalėdamas liautis kvailioti, Hutunenas, nugalėtas susivienijusių kaimiečių, atsiduria Oulu psichiatrijos ligoninėje. Pasinaudojęs palankiomis aplinkybėmis, Hutunenas pabėga iš ligoninės, tačiau negali grįžti į savo malūną – jo, su didžiulia neapykanta, ieško visas kaimas ir ruošiasi grąžinti į minėtą įstaigą. Tačiau Gunaras nesiruošia jiems pasiduoti, toliau slapstosi ir kuria ateities planus, tikėdamasis geresnių dienų…

Knygoje atsiskleidžia meilės ir draugystės tematika, tarpusavio supratimas, žmogiškumas. Taip pat vaizduojamas praeito amžiaus vidurio žmonių mąstymas, (ne)mokėjimas priimti „kitokį“ asmenį.

Kaukiantis malūnininkas (1981) – aštuntas rašytojo A. Paasilinnos romanas, išverstas daugiau kaip į 20 užsienio kalbų, pagal jį pastatytas to paties pavadinimo vaidybinis filmas.

A. Paasilinna – bene žinomiausias suomių romanistas tiek pačioje Suomijoje, tiek už jos ribų. Paasilinnos kūriniai alsuoja asmeninės laisvės ir nepaliestos gamtos ilgesiu.

Knygą rekomenduoja VDU studentė Viktorija Jankutė


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.