Rubrikoje „Lyderiai skaito“ Kauno apskrities viešosios bibliotekos darbuotojai kalbino įvairių sričių profesionalus, lyderius, vadovus apie jų skaitomas knygas ir kūrinius, įkvėpusius, padėjusius siekti savo tikslų ar įgyvendinti svajones.

Pristatome du naujus pašnekovus: siuvyklos tinklo „Vike“ vadovė ir gamybos konsultantė Viktorija Čeplikė ir Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius.

 

Viktorija Čeplikė

Siuvyklos tinklo „Vike“ vadovė ir gamybos konsultantė tiki, jog skaitydami knygas geriau pažįstame gyvenimą ir šalia savojo galime patirti dar tūkstančius kitų. Tokia galimybė – nepaprastas svetimų ir niekada nepatirtų kultūrų, žmonių ir jų istorijų lobynas, kurį galima rasti tik literatūroje. Anot verslininkės, knygų skaitymas – tarsi smegenų mankšta, kuri neleidžia aptingti ir padeda palaikyti gerą formą. V. Čeplikė domisi keliomis jai svarbiausiomis sritimis – vaikų auklėjimu ir ugdymu, mados industrija ir saviugda. Ji turi bent po vieną kiekvienos minėtos srities knygą, kurią drąsiai vadina vadovėliu ir kuria gali pasikliauti kilus įvairių klausimų. Pasižiūrėkite, apie kokias knygas ji kalba!

Petras Auštrevičius

Europos Parlamento narys mano, jog reikia ne tik mokėti, bet ir žinoti, ką skaityti. Pasaulyje yra daugybė knygų, kurių niekada neperskaitysime, todėl labai svarbi gera rekomendacija. Anot europarlamentaro, knygynų pateikiami topai ne visuomet veda prie geriausios literatūros, todėl sveikintinas variantas – rinktis  savo autoritetų skaitomus autorius. P. Auštrevičiaus nuomone, lėtas skaitymas, o ne tik knygų „rijimas“, pagilina santykį su skaitoma knyga, padeda geriau suprasti pasakojamą istoriją. Kaip ir visi knygų skaitytojai, europarlamentaras turi kelias ypač mėgstamas knygas. Jeigu norite daugiau apie jas sužinoti, kviečiame pasižiūrėti vaizdo įrašą!


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.