Pagerbiant žymiojo mokslininko Stepheno Hawkingo nuopelnus, Kauno apskrities viešoji biblioteka siūlo pasidomėti kosmologijos kūriniais, kuriuos galite rasti Gamtos mokslų literatūros skaitykloje (Radastų g. 2, 415 k.). Pateikiame tarptautiniu mastu pripažintus darbus, kurie yra vieni stipriausių ramsčių mokslo populiarinimo pasaulyje.

Didysis projektas, S. Hawkingas, L. Mlodinowas
hawking 2018 

Mus, žmones, nuo neatmenamų laikų kamuoja klausimai apie tai, kada ir kaip prasidėjo visata? Kodėl mes esame čia? Kokia realybės kilmė? Ar noras teigti, jog vien tai, kad egzistuojame, įrodo mus esant geranoriškos dieviškos jėgos kūriniu? O gal mokslas turi kitų teorijų? Didysis projektas atsako į šiuos klausimus bei kitas visatos paslaptis įžvalgia, bet suprantama kalba.

Knygoje aptariami naujausi realybės gyvavimo modeliai (idėja, kad tuo pačiu metu egzistuoja kelios realybės), taip pat pateikiami multivisatos sąvokos apibrėžimai, teigiantys, kad egzistuoja daug visatų. Didžiajame projekte gvildenama istorijos tema visatos mastu; tai idėja, kad viskas, kas gali nutikti, vyksta vienu metu; kad nėra tik vienos istorijos.

Knyga atveria naujus vartus į suvokimo pasaulį, nebijodama pasibelsti į įsitvirtinusių dabartinių supratimų duris bei pateikti alternatyvias teorijas.

Užsisakyti knygą

Trumpa istorija beveik apie viską, B. Brysonas
 bryson 2018  

Billas Brysonas apibūdindamas save pripažįsta, kad nėra linkęs keliauti, tačiau sako, jog net jis negali patenkinti savo smalsumo sėdėdamas namuose. Trumpa istorija beveik apie viską pateikia autoriaus troškimą suprasti, kas nutiko nuo pat Didžiojo sprogimo iki civilizacijų iškilimo. Kokiu keliu ėjome, kad iš nieko taptume tokie, kokie esame dabar.

Billas Brysonas iškėlė sau tikslą tokius mokslus kaip geologija, chemija, dalelių fizika, paprastai nuobodžius ar nesuprantamus, paversti prieinamais ar net patraukliais eiliniam žmogui, kuris niekada nesidomėjo mokslu.

Ekstremali ir akis atverianti kelionė kosmoso platybėse – taip būtų galima apibūdinti šią knygą. Tai viena populiariausių XXI a. mokslo populiarinimo knygų, parodanti pasaulį daugeliui nematytu kampu.

Užsisakyti knygą

Demonų apsėstas pasaulis: mokslas kaip žvakė tamsoje, C. Saganas
 sagan 2018  

Vienas iš svarbiausių XX a. mokslo populiarinimo veikėjų Carlas Saganas savo mintis apie visuomenę kamuojančias problemas išdėstė knygoje Demonų apsėstas pasaulis: mokslas kaip žvakė tamsoje.

Autorius išdėstė savo susirūpinimą dėl žmonių nesugebėjimo atskirti mitus bei pseudomokslus nuo tikrovės. C. Saganas įsitikinęs, kad mokslu grįstas pasaulio supratimas ne tik kritiškai svarbus tiesos ieškojimui, bet ir siekiant užtikrinti demokratijos institucijų gyvybingumą.

Knygoje autorius aiškinasi fenomeną, kai vadinamajame informacijos amžiuje vis dar klesti pseudomokslai, istorijos apie ateivių pagrobimus, praeities gyvenimų sąsajos ir bendruomeniškos haliucinacijos. Pasitelkdamas puikią iškalbos dovaną, C. Saganas knygoje pademonstruoja, kaip nepagrįstos teorijos ne tik yra kultūriškai neteisingos, bet ir  gali nutempti mus į tamsą, kurioje kyla grėsmė net ir pačioms primityviausioms laisvės formoms.

Užsisakyti knygą

Neįmanomybių fizika: jėgos laukų, teleportacijos bei kelionių laiku mokslinis ištyrimas, M. Kaku
 kaku 2018  

Žvilgsnis į tolimą ateitį. Mirties spinduliai, jėgos laukai, nematomumo apsiaustai – tai prietaisai, kurie iš pažiūros priklauso fantastikos knygoms.

Michio Kaku knygoje aprašo, kokias dabar neįmanomomis atrodančias technologijas žmonija gali pritaikyti bei panaudoti kasdieninėms reikmėms po šimto, tūkstančio ar dar daugiau metų.

Nuo teleportavimosi iki telekinezės – Kaku apžvelgia grožinėje literatūroje aprašomus išradimus, siekdamas atrasti mokslo ribas bandant ateityje juos paversti realybe. Autorius pateikia kategorijas – nuo visiškai neįtikėtinų iki labai tikėtinų netolimoje ateityje. Autorius įtikinamai bei provokuojamai pateikia galimus mokslinės raidos pokyčius, siekiant fantastiškus išradimus paversti realybe.

Užsisakyti knygą


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.