1
   1
   1
   1
   1
 
 Įvertinimas 1.00 (1 Balsas)
 

Istoriko Aurimo Švedo knygoje „Ein Jahrhundertleben in Litauen“ („Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus“) atskleidžiamas neeilinio žmogaus – germanistės, teatrologės, ilgametės Atviros Lietuvos fondo pirmininkės Irenos Veisaitės – likimas. Praeities tyrinėtojo ir savąsias patirtis apmąstančios asmenybės dialoguose atsiveria įvykių prisodrinta vieno gyvenimo istorija, aprėpianti keturias, radikaliai skirtingas, epochas – tarpukarį, pirmosios sovietinės ir nacių okupacijos laiką, sovietmetį, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą ir įtvirtinimą.
Istorijos ir atminties akistatoje išryškėja ne tik Irenos Veisaitės biografijos kontūrai, bet ir XX amžiaus akivaruose dingusio Lietuvos žydų pasaulio vaizdai, atkuriami knygos herojės sutiktų iškilių kultūros pasaulio asmenybių portretai, atgyja jos matytų legendinių spektaklių fragmentai, suskamba prieš daugelį dešimtmečių pasakyti ar išgirsti prasmingi žodžiai.
Knygoje taip pat pateikti profesorės Irenos Veisaitės tekstai, pasisakymai, laiškų ištraukos, nuotraukos, kurie papildo, pagilina, padeda naujai interpretuoti pokalbiuose gimusią gyvąją istoriją.
Knyga išleista 2019m. WALSTEIN leidykloje (Göttingen), Vokietijoje.
Iš lietuvių kalbos išvertė Claudija Sinnig.
Puiki knyga skaitantiems vokiškai.

Užsakyti leidinį


 
	
   1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Ar supykę dažnai:
Taip susijaudinate, kad jums sunkiai sekasi mąstyti?
Elgiatės impulsyviai, o vėliau gailitės dėl to, ką padarėte?
Negebate išklausyti kitų, nes esate pernelyg įsiaudrinę?
Taip įnirštate, kad vargiai kontroliuojate žodžius ir veiksmus?
Tol pykstate, kol pritvinkstate pagiežos?
Įsivaizduojate, kad dauguma žmonių yra priešiški jums?
Manote, kad šie žodžiai skirti kaip tik jums? Tada puikiai suprantate, kaip tai gali paveikti jūsų gyvenimą. Pykčio užvaldytos smegenys gali trukdyti dirbti, nuolat kelti įtampą bendraujant ir netgi žaloti jūsų sveikatą. Tačiau ar susimąstėte, dėl kokių priežasčių smegenys tampa piktos? Psichoterapeutas, socialinių mokslų daktaras, pykčio valdymo ekspertas Ronaldas Potteris-Efronas savo knygoje analizuoja, kaip, perpratus smegenis, galima lengviau suvaldyti pyktį bei agresiją.
Perskaitę knygą „Begydant piktas smegenis“, išmoksite atpažinti nesąmoningas pykčio apraiškas ir geriau valdyti emocijas. Suprasite, kad po pykčio kauke dažnai slepiasi užslopinti jausmai: baimė, nerimas, gėda, pavydas ar kaltė. Sužinosite, kaip agresyvų elgesį veikia mūsų gyvenamoji aplinka, stresas, nuovargis, piktnaudžiavimas alkoholiu ar netgi hormonų disbalansas. Šioje knygoje įžvalgiai aptariama moksliniais tyrinėjimais paremta pykčio valdymo metodika – ji padės jums ugdyti empatiją, kantrybę ir išmokti veiksmingai spręsti konfliktus ateityje.

Užsakyti leidinį


 
	
   1
   1
   1
   1
   1
 
 Įvertinimas 5.00 (1 Balsas)
 

Įspūdžio atpasakojimas – tai ne biografija, o „Lietuvos vizionierės. 10 įspūdžiografijų“ – ne enciklopedinių faktų rinkinys. Tai dešimt subjektyvių pasakojimų apie moteris, kurios įėjo į Lietuvos bei pasaulio istoriją kaip novatorės ir vizionierės. Tai labai asmeniška knyga-pokalbis su dešimčia istorinių asmenybių, sukėlusių proveržį įvairiose srityse: politikos, muzikos, kulinarijos ir literatūros. Drauge tai – savotiškas vakarėlis, kuriame turėsite progą susipažinti ir su valdovėmis, ir su rašytojomis, ir su muzikante, virėja bei anarchiste. Kai kurios šio margo vakarėlio dalyvės – Žemaitė ar Sofija Čiurlionienė – atrodytų, visiems gerai pažįstamos, bet skaitydami istorijas pamatysite šias moteris kitokias. Apie Mariją Liudviką Gonzagą, Emmą Goldman ar Clarą Rockmore galbūt išgirsite pirmą kartą, tačiau neabejotinai džiaugsitės naujomis pažintimis. Visų dešimties asmenybių gyvenimas vienaip ar kitaip siejasi su Lietuva, ir tai leidžia mums pagrįstai jomis didžiuotis.
Įspūdžio rašymas man regis giminingas šviesos rašymui – fotografijoms. Darant nuotrauką šviesa išdegina akimirkos įspaudą juostoje arba metalo plokštelėje, jei kalbėtume apie senesnius laikus. Įspūdžiografija yra tekstas, smegenyse paliekantis įspaudą tos sunkiai apčiuopiamos nuojautos, kad aprašytą žmogų bent truputį pažįsti, sako E. Gasiulytė.
Ši knyga “Lietuvos vizionierės. 10 įspūdžiografijų” – bandymas pasišnekėti su dešimčia Lietuvos kultūrai svarbių asmenybių. O drauge ir dviejų autorių pokalbis: netikėti ir asmeniški E. Gasiulytės tekstai ieško bendros kalbos su ironiškais ir drąsiais M. Anušauskaitės komiksais.

Užsakyti leidinį


 
	
   1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

JAV žurnalisto Johno Carreyrou knyga „Blogas kraujas: Silicio slėnio startuolio melai ir paslaptys“ buvo išleista 2018 metų gegužės mėnesį, kai šalyje jau vyko startuolio „Theranos“ įkūrėjos Elizabeth Holmes teismas, ir jis tęsis iki 2020 metų. Verslininkei gresia iki 20-ies metų kalėjimo.
Johno Carreyrou knyga nėra tik daugiau ar mažiau objektyvus vienos didelės verslo nesėkmės atpasakojimas. Žurnalistas pats tapo šios istorijos iniciatoriumi, nes būtent jis 2015-ais metais žurnale „The Wall Street Journal“ pradėjo seriją straipsnių, kuriuose abejojo „Theranos“ naudojamų technologijų patikimumu.
Knygos „Blogas kraujas: Silicio slėnio startuolio melai ir paslaptys“ struktūra yra chronologinė. Johno Carreyrou pasakojimą pradeda apie Elizabeth Holmes ir jos neįtikėtino verslo pradžią. „Theranos“ ji įsteigė 2003 metais. Žiniasklaidai devyniolikmetė verslininkė pasakojo, kad nuo mažens norėjo gydyti žmones, bet labai bijojo kraujo vaizdo. Šios aplinkybės ir tapo katalizatoriumi sukurti diagnostinį prietaisą, kurį galima naudoti namų sąlygomis – tereikia, aiškino Elizabeth Holmes, paimti lašą kraujo, o visa kitką padarys aparatas. Startuolis gana greitai pritraukė 700 milijonų dolerių – kaip paaiškėjo, pasaulyje buvo daug žmonių, bijojusių kraujo vaizdo. 2013 metais, startuolio veiklos piko metu, jis buvo įvertintas 10-čia milijardų dolerių, o pati Holmes pateko į turtingiausių pasaulio moterų sąrašą.
Po Johno Carreyrou pradėto tyrimo paaiškėjo, kad „Theranos“ pasiūlytas diagnozavimo sprendimas neveikia ir kompanija pradėjo griūti. „Blogas kraujas: Silicio slėnio startuolio melai ir paslaptys“ daug dėmesio skiriama darbuotojų likimams ir vidiniam įmonės gyvenimui, o finale visas siužetines linijas Johnas Carreyrou suriša į pritrenkiančią kulminaciją.

Užsakyti leidinį


 
	
   1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Tai vieno žymiausių ekonomistų prof. Yanio Varoufakio parašyta provokuojanti ir kritiška pasaulio ekonomikos analizė. Pasitelkęs senovės mitus, šiuolaikinės kultūros simbolius ir savo šeimos istorijas Varoufakis suprantamai, tarsi kalbėdamas su dukra, paaiškina, kaip veikia ekonomika, kaip ji vystėsi ir kodėl būtent šitaip. Autorius griauna vieną mitą apie po kito. Tai ekonomikos pagrindai ir kritinė kapitalizmo istorija.
Kas yra pinigai ir kodėl egzistuoja skolos? Kas yra infliacija, defliacija bei palūkanos? Ekonomika -tai ne tik mokslas, bet ir idėjų mūšio laukas, kur galingieji kovoja dėl mūsų lojalumo. Yanis Varoufakis paaiškina, kaip prasidėjo ekonomikos drama ir kaip galiausiai ekonomika tapo visa apimanti ir ėmė lemti pasaulio visuomenių likimus. Knygoje autorius atsako į svarbiausius klausimus apie pinigus, galią ir nelygybę.

Užsakyti leidinį


 
	
   1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Romane „Rupaus malimo: romanas apie žmonių likimus Mažojoje Lietuvoje“ per vienos šeimos likimą vaizduojama sudėtinga Rytprūsių istorija.Per I-ąjį pasaulinį karą Jurgio Preikšo tėvų sodyba buvo sugriauta. Jis troško ūkininkauti, net du kartus vyko į Ameriką. Užsidirbęs pinigų grįžo ir nusipirko ūkį. Mirus pirmai žmonai Ėvei, vedė Anę, ji pagimdė dešimt vaikų.
II-ojo pasaulinio karo pradžioje į Jurgio namus atvykusi pareigūnė, vadovaudamasi fiurerio nurodymais, išvežė „invalidą“ – sūnų Erikutį su luoša rankele. Artėjant frontui šeima buvo priversta palikti namus, vėliau – bėgti aplinkui sproginėjant minoms. Sūnus Hansas, pasišaipęs iš ruso matininko, merginusio jo mylimą Trautę, atsidūrė Sibire. Vėliau ten buvo ištremta ir visa šeima. Išgyveno anaiptol ne visi.
Nijolė Kliukaitė-Kepenienė – rašytoja, vertėja, pedagogė. Yra išleidusi per trisdešimt knygų, daugiausia pasakų vaikams, taip pat romanus „Mirties vandenynas“, „Vienatvė dviese“, biografinius romanus „Šatrijos Ragana“ ir „Bitė“. Kūryba įvertinta I. Simonaitytės, G. Petkevičaitės-Bitės literatūros premijomis.

Užsakyti leidinį

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.