1 1 1 1 1

Šioje mokslo monografijoje prof. habil. dr. Alfonsas Motuzas nuodugniai pristato Vilniaus Kalvarijų Kryžiaus kelio vadovų istorinę, liturginę, etnomuzikologinę medžiagą. Autorius, remdamasis tyrimais, aptaria vadovų istorinę raidą šimtmečių raidoje, nagrinėja vadovuose pateikiamų maldynų maldų ir giesmynų giesmių literatūrinių ir muzikinių tekstų kilmę. Atskirai aptariamos šių maldų ir giesmių apeigos bei apeiginiai papročiai. Knygoje pateikiama tarpdalykiniu mokslu grįsta medžiaga atskleidžia, kad Vilniaus Kalvarijų 35 stočių Kryžiaus kelio vadovų atsiradimą, jų raidą ir kaitą nulėmė skirtingų laikotarpių geopolitiniai įvykiai bei Vilnijos krašto lietuvių ir lenkų tautybių tarpusavio santykiai. Monografija skirta istorikams, etnologams, etnomuzikologams bei religijotyrininkams. Taip pat ji bus naudinga kiekvienam, branginančiam ryšį su religija, ir leis geriau pažinti jos lobius.

1 1 1 1 1

Muzikinių pjesių smuikui ir fortepijonui natų rinkinys.

1 1 1 1 1

Populiarių Roko muzikos kūrinių natų rinkinys.

1 1 1 1 1

„Šok“ serijos muzikos vadovėlis VII klasei yra vadovėlių „Muzikos labirintai“ V ir VI klasei tęsinys. Jis parengtas tokiu pat principu kaip anksčiau išleisti muzikos ir kitų dalykų „Šok“ serijos vadovėliai. Klausysitės įvairių laikotarpių muzikos, apibūdinsite ją ir atliksite. Aiškinsitės, kaip keitėsi žmonių skonis ir muzikavimo tradicijos, gretinsite senesnių laikų kūrėjų ir dabartinio jaunimo muzikavimo ypatumus, rengsite projektus, kursite įvairias muzikines kompozicijas.

1 1 1 1 1

Knygoje „Užgavėnės Lietuvoje“ pagrindinis dėmesys skiriamas kalendorinių Užgavėnių dainų žanro aprašymui ir analizei. Aptariamos dainų melodikos ypatybės, jų dainų tekstai, žanro formavimo ir evoliucijos prielaidos, sąlygotos istorinio, socialinio, Užgavėnių papročių ir kitų kontekstų.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.