1 1 1 1 1

Leidinyje pateikti mokytojos ekspertės Vaivos Purlytės sukurtos nedidelės apimties fortepijoninės pjesės, skirtos pradedantiems groti fortepijonu.

Užsakyti leidinį

1 1 1 1 1

Fleitos ir fortepijono muzikos natų rinkinys.

Užsakyti leidinį

1 1 1 1 1

Muzikavimas pamokoje taps įdomesnis, jeigu vaikus mokysime groti šešių skylučių dūdelėmis. Šešių skylučių dūdelės muzikavimui patogesnės už septynias (aštuonias) skylutes turinčias: jomis galima diatoniškai arba chromatiškai, iš eilės arba šuoliškai pagroti bemaž visus garsyno tonus, „perpūtimo būdu“ pasiekti didesnį negu oktavos diapazoną. Šešių skylučių dūdelėmis vaikus galima gana greitai išmokyti gražiai pagroti nesudėtingas melodijas, grojimą dūdelėmis derinti su solfedžiavimu, dainavimu. Improvizavimo būdu pasirinktas užduotis derėtų kūrybingai plėtoti formos, meninio vystymo prasme. Šiame pataisytame leidinyje aptariamas savitas mokymo groti šešių skylučių dūdele metodas, mokymo kursas išdėstomas pamokomis, pateikiami būdingiausi grojimo ir muzikavimo pavyzdžiai.

Užsakyti leidinį

1 1 1 1 1

Ši metodinė priemonė skiriama studentams, mokytojams ir jauniems vadovams, dirbantiems su solistais, ansambliais, jaunučių chorais ir siekiantiems visapusiškesnio supratimo apie balso kokybę formuojančių metodų sistemos pritaikymo galimybes. Šiame leidinyje siekiu atskleisti balso kokybę formuojančių metodų sistemą ir jos pritaikymo galimybes dainavimo bei muzikos pamokose. Čia rasite nemažai metodinių būdų, kuriuos sukūriau pati ir kuriuos naudoja bei siūlo žymūs užsienio pedagogai. Metodinėje knygutėje bus atskleisti balso formavimą įtakojantys aspektai, pateikti vokalo lavinimui skirtų pratimų paaiškinimai, kurie neleis klysti pradiniame darbo procese ir garantuotai leis pasiekti tik puikių dainavimo ir kūrybiškumo rezultatų.

Živilė Gedvilaitė

Užsakyti leidinį

1 1 1 1 1

Šio leidinio tikslas – publikuoti visas B. Dvariono harmonizuotas liaudies dainas balsui su fortepijono pritarimu. Namų archyve nėra išlikusio nė vieno švarraščio, išskyrus dvi orkestrines partitūras, kurios saugomos Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje. Daugelis pieštuku rašytų rankraščių – tai pirmojo posmo harmonizuotės, kuriose kitų posmų akompanimentas pažymėtas tik bendrais bruožais. Kai kur tik eskizų kontūruose yra nurodyti fortepijoninės faktūros tipai, o kartais – tik harmonizuotės schema. Atstatant ir įgyvendinant tik metmenyse išlikusias muzikines idėjas, remtasi kompozitoriui būdinga intonacine, harmonine ir faktūrine išraiška.

Jurgis Dvarionas

Užsakyti leidinį

1 1 1 1 1

Šis katalogas, sudarytas Kaune gyvenančio sportininko, verslininko ir kolekcininko Michailo Duškeso parodos “Vilniaus žydų gyvenimas iki Holokausto. Originalūs dokumentai iš Michailo Duškeso asmeninės kolekcijos” pagrindu. Kolekcininkas tarpukario judaikos artefaktus pradėjo kaupti prieš penkiolika metų. Žydų spaudiniai, spausdintinė efemera, paveikslai ir nuotraukos, įvairi religinė atributika jo kolekcijoje užima svarbią vietą. Tai neabejotinai yra vienas reikšmingiausių Lietuvoje judaikos rinkinių. Skaitytojams siūlomas albumas “Langas į žydiškąjį Vilnių” pristato tik nežymią Duškeso Lietuvos judaikos rinkinio dalį. Tačiau tai žvilgsnis į branginamą, užmaršties nenusipelniusią praeitį, nepaleidžiančią nei paties kolekcininko, nei mūsų visų.

Sudarytoja ir šio leidinio konsultantė – dr. Lara Lempertienė. Leidinio dailininkas – Jokūbas Jacovskis.

Užsakyti leidinį

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.