1 1 1 1 1

Leidinyje apžvelgiami  lietuvių kompozitoriaus J. Kačinsko (1907-2005)  kūrybos ypatumai, bei pateikiamas kūrinys „Trio Nr. 1“ trimitui, altui, ir fisharmonijai ketvirtatonių sistema.

Užsakyti leidinį

1 1 1 1 1

Populiaraus britų dainininko Rod Stewart autobiografinė knyga prancūzų kalba.

Užsakyti leidinį

1 1 1 1 1


Įdomi , įtraukianti žinomo britų menininko, aktoriaus, muzikanto ir atlikėjo David Bowie biografinė knyga, sudaryta iš daugiau kaip 180-ies jo draugų, priešų, bendradarbių ir kitų jį pažinojusių žmonių pasakojimų

Užsakyti leidinį

Kas yra muzikinė gama, ritmas ar metras, daugeliui iš mūsų, muzikų ir nemuzikų, žinoma jau nuo mokyklos laikų. Net jei ir nesugebame šių sąvokų grakščiai apibrėžti, tikriausiai gebame padainuoti „do-re-mi-fa-sol-la-si-do“ ar paploti kokį nors ritmą. Tačiau kodėl yra toji muzikinė gama, dermė, kodėl joje dažniausiai yra septyni garsai, kodėl yra ritmas ir metras, kodėl dainos frazė trunka ne sekundę ir ne minutę (beja, kiek?..), kodėl Indijos ar Afrikos tautų muzikos (ar net lietuviškų sutartinių) ritmika, sąskambiai mums kartais atrodo keistoki? Kodėl gyva muzika skamba kitaip negu mechaninė? Atsakymo neieškokime kur nors kosmose, gamtoje ar skaičių ekvilibristikoje. Jis čia pat – mūsų smegenyse, mūsų kūrybiniame vidiniame kompiuteryje, galingesniame už tūkstančius dirbtinių kompiuterių. Būtent smegenys, keliasluoksnė atmintis iš chaotiško oro ar kitokių virpesių mišinio atsirenka kas joms svarbu – sukuria ir gamą, ir ritmą, ir daug kitų dalykų, kurie sudaro muziką; netgi „pataria“ ausims, ką girdėti. Ši knyga pradeda pasakojimą, kaip mūsų smegenys kuria muziką. Ji apima kognityviosios muzikos psichologijos dalį – muzikinio aukščio ir laiko karalystę.

Užsakyti leidinį

1 1 1 1 1


Liaudies dainų tradicijų žinovės ir puoselėtojos, kultūros darbuotojos, dainų autorės ir atlikėjos Genovaitės Švabienės dainų natų rinkinys.

Užsakyti leidinį

1 1 1 1 1

Leidinyje, remiantis istoriniais šaltiniais, archyvų duomenimis, muziejų eksponatais, ekspedicijų medžiaga, spausdintais autorės ir kitų mokslininkų leidiniais, pateikiama trumpakanklių tyrinėjimų apžvalga, instrumentų pavyzdžiai, senųjų ir jaunųjų kanklininkų nuotraukos, autentiškas repertuaras, būdingiausi muziejų eksponatų brėžiniai. Pagrindinis leidinio skyrius – Skambinimas šiaurės rytų aukštaičių kanklėmis.

Užsakyti leidinį

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.