Vasarai dar neįpusėjus, kol visi ieškome paskutinės akimirkos idėjų atostogoms, siūlome pasižvalgyti po senas tradicijas bei įspūdingą urbanistinį ir gamtinį kraštovaizdį turinčią Prancūziją.

Visą liepą Meno leidinių skaitykloje (Radastų g. 2, 406 kamb.) veiks Prancūzų instituto Lietuvoje parengta fotografijų paroda „Prancūzija: kraštovaizdžio įvairovė“.

Fotografų darbai atspindi šalies architektūros, gamtos ir tradicijų įvairovę. Juk Prancūzija – tai ne tik Eifelio bokštas, Luvras ar Versalio rūmai. Kiekviename skirtingų klimato sąlygų ir istorinių aplinkybių suformuotame regione galima atrasti gausybę savitų bruožų.

Parodoje atsiskleidžia daugialypis Prancūzijos veidas: margaspalviai laukai ir kerinčios snieguotos viršukalnės, ramūs, nuošaliai įsikūrę miesteliai ir triukšmingi metropoliai. O kur dar judrūs, vietinių gėrybių gausūs turgeliai, atskleidžiantys garsiuosius prancūzų gastronomijos papročius. Parodoje išvysite ir senąją šalies istoriją menančius statinius, ir šiuolaikinių miestų įvaizdį formuojančią architektūrą.

Tad kviečiame užsukti ir pasigėrėti saulės nutviekstomis jūros pakrantėmis, stabtelėti vakaro žiburių nuauksintose mažose gatvelėse ar pasvajoti, žvelgiant iš aukštai į vis kintantį Prancūzijos kraštovaizdį.

Prancūzų institutas – http://www.institutfrancais-lituanie.com/ 


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.