Minėdama Lietuvos skautų gyvavimo šimtmetį, Lietuvos skautija Kauno visuomenei pristato keliaujančią parodą „Lietuvos skautai dalinasi šimtmečio akimirkomis“. Gegužės 2–31 dienomis ši paroda atkeliauja į Kauno apskrities viešosios bibliotekos (Radastų g. 2) II a. fojė.  Parodos stendai dešimtmečiais apžvelgia skautybės raidą Lietuvoje ir išeivijoje 1918–2018 m. laikotarpyje. Dešimtyje istorijas pasakojančių stendų atskleidžiama kaip per 100 gyvavimo metų skautai Lietuvoje ugdė pilietiškumą, puoselėjo skautiškas vertybes, formavo visapusiškai išsilavinusius jaunuolius.

Lietuvos skautijos Kauno krašto skautai gyvuoja ilgiau nei dvidešimtmetį. Kraštą sudaro 4 tuntai: Ąžuolų, Dubysos, Šventosios ir Pilies. Kauno mieste veikia net 6 įvairaus amžiaus skautų draugovės, taip pat aktyviai veikia jūrų skautai, kurių yra kiek daugiau nei 200. Iš viso Kauno krašte skautauja daugiau nei 500 jaunų žmonių ir  savanorių.

Kiekvienas užsukęs turės galimybę daugiau sužinoti apie Lietuvos skautų istoriją. Parodoje apžvelgiama skautavimo pradžia, jos plėtra ir atėjimas į Lietuvą, lingvistinis indėlis mūsų kalboje, kaip per šimtą metų nenutrūko šio pasaulinio  judėjimo veikla. Dešimtyje istorijas pasakojančių stendų atskleidžiama kaip per 100 gyvavimo metų skautai Lietuvoje ugdė pilietiškumą, puoselėjo skautiškas vertybes, taip pat apžvelgiami visi dešimtmečiai ir svarbiausi įvykiai, kuriais galime didžiuotis. Vaizdinės medžiagos archyvai specialiai rinkti parodai, kai kurios nuotraukos daugelį metų buvo saugomos ar slepiamos. Pateikiami dešimtmečio atspindžiai paįvairinti įdomiais faktais apie skautus Lietuvoje ir užsienyje. (Eglė Šidlauskaitė)

Gegužės 8 d. 16 val. II a. fojė (Radastų g. 2) vyks parodos atidarymas. Sulaukę šimtmečio ir siekdami su visais pasidalinti savo džiaugsmu, skautai maloniai Jus kviečia apsilankyti parodoje!


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.