Gegužės 21 d. 19 val. kviečiame prisijungti prie Kauno apskrities viešosios bibliotekos Facebook paskyroje vyksiančios tiesioginės transliacijos, kurios metu prof. dr. Rimvydas Laužikas aptars Lietuvos gastronominės tradicijos ryšius su kitomis gastronominėmis tradicijomis bei įvairių, Lietuvoje gyvenusių tautų įtaką mūsų krašto gastronominei tradicijai.

Gegužės 21 dieną yra minima Pasaulinė kultūrų puoselėjimo diena ir Lietuvos tautinių bendrijų diena. Jungtinių tautų organizacija yra paskelbusi deklaraciją: „Savitumas, įvairovė ir pliuralizmas“, kurios pagrindinis tikslas – išlaikyti tautų savitumą, įvairovę, laisvę ir bendradarbiavimą. Atsižvelgdama į tai, biblioteka kviečia pasisemti intriguojančių ir naujų žinių apie savo šalies kultūrą.

Paskaitos lektorius R. Laužikas yra Lietuvos archeologas, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dekanas, Muzeologijos katedros vedėjas. Gastronomijos istorijos tyrinėtojas R. Laužikas yra parengęs ir išleidęs knygą „Istorinė Lietuvos virtuvė. Maistas ir gėrimai Lietuvos didžiojoje kunigaikštystėje“, taip pat neseniai kartu su žmona Anželika Laužikiene prisidėjo prie pakartotinio pirmosios Liudvikos Didžiulienės-Žmonos gastronomijos knygos lietuvių kalba perleidimo, parengdami šiam leidiniui išsamų įvadą ir komentarus.

Nepraleiskite puikios progos sudalyvauti paskaitoje!


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.