Kokia ankstyvojo ugdymo svarba? Kodėl vaikui reikia pabūti vienam, su savimi? Kada laisvo laiko yra per daug ir kodėl tėvai bijo, kai vaikas dykaduoniauja? Į šiuos ir panašius klausimus tėvams tiesioginės transliacijos metu 2020 m. gegužės 7 d., ketvirtadienį, 13 val. atsakys ir savo patirtimi pasidalys 4 vaikų mama, ankstyvojo ugdymo teorijų praktikė bei Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centro (VLC) vadovė Joana Gudžiūnienė. Tiesioginė transliacija vyks Kauno apskrities viešosios bibliotekos Facebook paskyroje.

 

Apie ugdymo tęstinumą namuose, vaiko vaizduotę ir mokėjimą rasti veiklos pačiam: kas, kaip ir kodėl?

Ugdymo pagrindai klojami ankstyvoje vaikystėje, todėl išskirtinį dėmesį reikėtų skirti ikimokykliniam ugdymui. Jei abejojate ar nežinote, kuo užimti mažuosius šeimos narius, kaip organizuoti prasmingą laisvalaikį namuose, J. Gudžiūnienė pasirengusi atsakyti į Jums ramybės neduodančius klausimus. Specialistė papasakos apie ankstyvojo ugdymo svarbą ir prasmę, pasidalins praktiniais patarimais ir idėjomis, nuo ko pradėti. Tiesioginės transliacijos stebėtojai taip pat išgirs, kokie ugdymo metodai tinkamiausi, kaip apskritai nepasimesti informacijos bei patarimų gausoje, išlaikyti pusiausvyrą, ugdymo ir darbo procesui persikėlus į virtualią erdvę. Rūpimus klausimus J. Gudžiūnienei galima bus užduoti ir tiesioginės transliacijos metu.

VLC: mažųjų lavinimo programos pasiekiamos iš namų

Anot J. Gudžiūnienės, epidemijos metu ugdymui persikėlus į namus, šeimoms buvo sudarytos galimybės dalyvauti nuotolinėse programose, skirtose vaizduotei, kalbai, skaičiavimo gebėjimui, ritmui, kūrybiškumui lavinti. Joanos Gudžiūnienės vadovaujamo centro specialistų sukurtos edukacinės programos skirtos vaikams nuo 4 mėn. iki 6 m. Nuotolinėse pamokose ugdomi skirtingi vaikučių gebėjimai, o veiklos subalansuotos taip, kad būtų ne tik naudingos, bet ir įdomios, linksmos, kūrybiškos. Lavinamieji vaizduotės žaidimai, įvairios dainelės, kūrybinės užduotėlės, metodinė medžiaga tėvams – visa tai ir dar daugiau pateikiama nuotolinėse pamokose. Daugiau informacijos apie nuotolines programas galima rasti VLC Kaunas Facebook paskyroje.

Tiesioginė transliacija atvira tėvams, seneliams, tetoms, dėdėms ir visiems, kurie domisi vaikų ugdymu. Registracija nereikalinga.

Iki pasimatymo transliacijoje!


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.