Atsižvelgdami į Vyriausybės ir Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro sprendimą, dėl koronaviruso prevencijos atšaukiame visus karantino laikotarpiu planuotus Kauno apskrities viešosios bibliotekos renginius. Stebėsime situaciją ir informuosime dėl kitų ateityje numatytų bibliotekos renginių bei veiklų.

Kauno apskrities viešoji biblioteka, trečią kartą dalyvaudama „Kaunas 2022“ komandos rengiamoje Laimės dienoje, kovo 20 d., penktadienį, kauniečius ir Kauno svečius kviečia į specialius įvykius, akcijas ir atrakcijas. Šių metų Laimės dienos bibliotekoje šūkis – „Laimingų patirčių biblioteka!“. Bibliotekos lankytojų pojūčius stimuliuos interaktyvi paroda ir ekskursija, konkursas, aklas pasimatymas su knyga, Bendravimo maratonas ir kitos netikėtos veiklos, skirtos pajusti, užuosti, išgirsti, paliesti biblioteką!

„Laimė sugyventi“ – taip pat ir bibliotekoje

Šiemet Laimės dienos organizatoriai pasiūlė temą – „Laimė sugyventi“, ragindami atsigręžti į aplinką, kurioje gyvename, susimąstyti apie sąmoningą ir atsakingą vartojimą, savo indėlį į gamtos išsaugojimą. Kauno apskrities viešosios bibliotekos komanda, savo ruožtu, siūlo Laimės dieną pagalvoti apie tvarią, aplinkai draugišką biblioteką, kurioje puikiai skleidžiasi laimė sugyventi.

Laimingų patirčių biblioteka – tai vieta, kurioje laimę galima patirti įvairiai: išgirsti, perskaityti, pamatyti, paliesti, gal net paragauti. Vieniems kovo 20-ąją laime taps diena be delspinigių, kitiems – filmo peržiūra, mainytuvės, kūrybinės dirbtuvės ar potyrių ekskursija aplankant įdomiausius bibliotekos kampelius. Kitaip tariant, Laimės dienos programa bus subalansuota patirti biblioteką ir laimę joje! Tad kviečiame į nuotykį!

Patyrimai bibliotekoje nuo ryto iki vakaro

9–19 val.
Grožinės literatūros skyrius, III a. fojė, Radastų g. 2
Instaliacija ir konkursas
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkės, menininkės Alos Volkovos sukurta instaliacija „Laimė gamtoje“ ir konkursas bibliotekos lankytojams. Fotografuokis prie knygų instaliacijos, kelki fotografijas su grotažyme #KAVBlaimesdiena į Instagram ir laimėki aplinkai draugišką bibliotekos terbą.

9–19 val.
Grožinės literatūros skyrius, III a. fojė, Radastų g. 2
Į aklą pasimatymą kviečia... knygos. Ateiki, išsirinki užmaskuotą knygą ir patirki atradimo džiaugsmą!

9–19 val.
II a. fojė, Radastų g. 2
Akcija „Skaitytojas skaitytojui“
Užrašyki arba nupieški Laimės dienos linkėjimą nepažįstamajam!

10–17 val.
Bibliotekos prieigos, Radastų g. 2
Fotografijų paroda
Originalios parodos autorės – fotografė Viktorija Babrė ir vizažistė Ala Volkova. Eksponuojamose fotografijose – stebuklingas augalų pasaulis, virtęs užburiančiais meno kūriniais. Lankytojai galės paliesti šių meno kūrinių sudedamąsias dalis.

10–18 val.
Vaikų literatūros skyrius, Lydos g. 2
Mažieji skaitytojai ieškos pačių įdomiausių knygų apie mūsų planetą Žemę, jos gamtą ir ekologiją, o skubantieji galės rinktis iš gausios vaikiškų knygų parodos.

14 val. ir 17 val.
Radastų g. 2
Potyrių ekskursija po biblioteką
Patirti biblioteką uodžiant, liečiant, klausant ir regint? Neįprasta, daug potyrių žadanti ekskursija į bibliotekos bokštą ir kitus knygų karalystės kampelius. Vietų skaičius ribotas. Būtina registracija tel. (8 37) 324 248 arba el. paštu ekskursijos@kvb.lt.

16–17 val.
322 kamb., Radastų g. 2
Bendravimo maratonas
Bibliotekos savanoriai kviečia į Bendravimo maratoną. Nubėgtus kilometrus skaičiuosi naujų pažinčių skaičiumi, o didįjį laimėjimą – smagiai praleistą laiką drauge – dalysis visi! Renginio metu galėsi užmegzti naujų pažinčių, diskutuoti įvairiomis mąstymą provokuojančiomis temomis ir susirasti naujų draugų!

16–19 val.
Meno leidinių skyrius, Radastų g. 2
Mainytuvės + kūrybinės dirbtuvės
Namuose prisikaupė mielų, bet nebereikalingų daiktų, o ranka nekyla jų išmesti? Tuomet užsuk į mainytuves – čia galėsi išmainyti ar dovanoti įvairių meno dirbinių, papuošalų, suvenyrų ir kitų žavių niekučių. O belaukdamas galėsi ir knygos skirtuką pasigaminti.

18 val.
I a. salė, Radastų g. 2
Įsivaizduokite apžvalgos aikštelę, į kurią žmonės plūsta išvysti mirusį mišką. Turistus čia stebi ir girdi tūkstančiai juodų paukščių. Vieniems kormoranų nusiaubtas miškas primena atominę katastrofą, kiti negali atsižavėti šio reginio mistiškumu.
Kino filmo „Rūgštus miškas“ (rež. R. Barzdžiukaitė) peržiūra ir žaidimas žiūrovams „Laiminga kėdė“. Rūgščias dovanas dovanoja „Kėdainių konservų fabrikas“. Renginyje dalyvauja režisierė R. Barzdžiukaitė. Vietų skaičius ribotas.

Visą dieną visuose bibliotekos skyriuose
Akcija „Laimingi neskolingi!“
Diena be delspinigių!

Visa Tarptautinės laimės dienos programa Kaune skelbiama Kaunas 2022 Facebook arba www.laimesdiena.lt.

Renginių metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi paskaitų nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Atsižvelgiant į LR sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas, lankytojų, kuriems pasireiškia bet kokie kvėpavimo takų infekcijos simptomai, prašome būti sąmoningais ir nevykti į renginius. Saugokime vieni kitus ir laikykimės rankų higienos reikalavimų.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.