Atsižvelgdami į Vyriausybės ir Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro sprendimą, dėl koronaviruso prevencijos atšaukiame visus karantino laikotarpiu planuotus Kauno apskrities viešosios bibliotekos renginius. Stebėsime situaciją ir informuosime dėl kitų ateityje numatytų bibliotekos renginių bei veiklų.

Kovo 24 d. 18 val. kviečiame į socialinio centro „Emma“ įkūrėjo ir kairiosios žiniasklaidos svetainės „Gyvenimas per brangus“ redaktoriaus Benedikto Gelūno paskaitą „Neteisingas mėgavimasis medijomis? Ekranų priklausomybių idėja ir jos problemos iš socialinės perspektyvos“ (Radastų g. 2, 322 k.).

2018 m. Pasaulio sveikatos organizacija patvirtino priklausomybę nuo kompiuterinių žaidimų kaip naują psichinės sveikatos sutrikimų diagnozę. Šios diagnozės kūrimo ir taikymo atvejis iliustruoja problemišką sveikatos politikos tendenciją: komplikuoti socialiniai reiškiniai sumenkinami iki pavienių individų tariamai neteisingo ar ligoto elgesio. Paskaitoje bus aptarta, kodėl kritikuotina priklausomybės nuo kompiuterinių žaidimų idėja, kaip šią kritiką galima taikyti šiuolaikinei psichiatrijai, kokios galėtų būti alternatyvios interpretacijos, galbūt paskatinsiančios efektyvesnius sveikatos politikos sprendimus.

Pranešėjas. Benediktas Gelūnas, socialinio centro „Emma“ įkūrėjas ir kairiosios žiniasklaidos svetainės „Gyvenimas per brangus“ redaktorius. Baigė socialinės ir politinės kritikos magistro studijas VIlniaus universitete (VU), šiuo metu studijuoja sociologijos doktorantūroje VDU.

Šis renginys yra sociologinių ir antropologinių paskaitų bibliotekoje ciklo dalis. Su visa programa galite susipažinti nuorodoje >>>

Paskaitų metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi paskaitų nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Atsižvelgiant į LR sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas, lankytojų, kuriems pasireiškia bet kokie kvėpavimo takų infekcijos simptomai, prašome būti sąmoningais ir nevykti į renginius. Saugokime vieni kitus ir laikykimės rankų higienos reikalavimų.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.