Lietuvoje vasario 10–15 d. skelbiama Saugesnio interneto savaitė, kurios metu viešosiose bibliotekose ir mokyklose vyks įvairūs renginiai bei tiesioginės interneto transliacijos saugesnio interneto temomis tiek vaikams ir jaunimui, tiek suaugusiems. Biblioteka jungiasi prie šios pasaulinės iniciatyvos, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Asmens saugumo duomenis ir privatumą pažeidžiančių grėsmių bei klaidinančio turinio internete apstu. Tačiau kritiškai vertinant turinį, žinant į ką atkreipti dėmesį, galima išvengti nemalonių incidentų. Svarbiausia – nuolatos domėtis saugaus interneto klausimais ir atkreipti dėmesį į specialistų rekomendacijas.

Mūsų biblioteka kviečia į šiuos saugesnio interneto savaitės organizuojamus renginius:

Mokymai

Vasario 10–11 d. nuo 13 val. kviečiame į kompiuterinio raštingumo mokymus pažengusiems „Atsakingas turinio skelbimas internete ir saugus naršymas“. Mokymų metu sužinosite apie debesų kompiuteriją, bendradarbiavimą internete, tekstinių dokumentų rengimą ir redagavimą internete, apie dalijimąsi dokumentu su kitais asmenimis, kaip naudotis tiesioginio bendravimo internetu programomis. Naudojamos programos: Google diskas, Google dokumentai, Hangout ir kt.

Mokymuose vietų skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija: eis@kvb.lt, telefonu: (8 37) 32 42 54 arba atėjus į Elektroninės informacijos skaityklą (Radastų g. 2, 321 k.)

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Kino filmas

Vasario 13 d. 13 val. kviečiame stebėti filmą „Interneto valytojai“ (angl. k. „The Cleaners“, 2018, N-16) Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322 k.).

Kas „išvalo“ mūsų socialinius tinklus nuo pornografijos ir smurto? Net sudėtingiausi algoritmai negali be žmogaus pagalbos iki galo nustatyti, kas peržengia neleistiną ribą. Kasdien Silicio slėnio kompanijoms iš Filipinų dirbantys „valytojai“ peržiūri tūkstančius vaizdų ir įvertina, kur baigiasi menas ir prasideda ištvirkimas; kur baigiasi naujienų fiksavimas ir prasideda žiaurumo vaizdavimas vardan žiaurumo; kur baigiasi laisvė reikšti savo nuomonę ir prasideda manipuliacija faktais.

Filmas rodomas anglų kalba su lietuviškais subtitrais. Pritaikyta kurtiesiems ir neprigirdintiems. Kino seansą Saugesnio interneto savaitės metu inicijuoja asociacija „Langas į ateitį“ su festivaliu „Nepatogus kinas“.

Transliacijos

Vasario 10 d. 13 val. transliaciją „Influenceris – ar tikrai svajonių gyvenimo būdas?“ kviečiame stebėti internetu per „Prisijungusi Lietuva“ Facebook paskyrą.

Jaunimui aktualia tema apie nuomonės formuotojų šlovę, spindinčią ir tamsiąją šio gyvenimo būdo pusę, diskutuos nuomonės socialiniuose tinkluose formuotojas Naglis Bierancas, radijo laidų vedėja Simona Albavičiūtė – Bandita, broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai, televizijos ir radijo laidų vedėjas Lukas Keraitis.

Vasario 11 d. 11 val. kviečiame stebėti tiesioginę diskusijos transliaciją „Internetiniai sukčiai“ (Radastų g. 2, 314 k.).

Šių metų viena iš svarbiausių akcijos temų, aktuali ypač vyresnei auditorijai – internetiniai sukčiai. Situacijų pavyzdžiais ir patarimais, kaip apsisaugoti nuo įvairių sukčiavimo būdų virtualioje erdvėje, dalinsis Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius, Lietuvos banko ir kitų bankų specialistai. Transliaciją taip pat galite stebėti internete.

Vasario 13 d. 11 val. transliacija „Sekstingas: žaidimas ar nusikaltimas?“ (Radastų g. 2, 314 k.). Rekomenduojama tėvams.

Bene drąsiausia šių metų tema susijusi su grėsmingai didėjančia problema tarp jaunimo – sekstingu. Apie reiškinį, kai asmenys savo ir ne savo noru viešai, dažniausiai socialiniuose tinkluose, dalijasi seksualizuotomis nuotraukomis, diskutuos Dr. Jurgita Smiltė Jasiulionė iš VšĮ „Vaikų linija“ ir televizijos laidų vedėja Živilė Kropaitė bei kiti specialistai.  Transliaciją bus galima žiūrėti internete.

KURKIME GERESNĮ INTERNETĄ KARTU!


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.