Gruodžio 6 d. 18 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322 k.) vyks „VITA MOBILE“ kelionių klubo renginys. Susitiksime su projekto „Misija Sibiras‘19“ dalyviais.

„Misija Sibiras“ –  tai jau keturioliktus metus vykstantis projektas, kurio metu organizuojamos ekspedicijos į lietuvių tremties ir kalinimo vietas. Ekspedicijų tikslas – sutvarkyti mūsų tautiečių tremties vietas, apleistas kapines, pastatyti atminimo simbolius, pagal lietuviškas kryždirbystės tradicijas puoštus kryžius žuvusiems lietuviams atminti.

Šiemet į Kazachstaną išvyko 16 ekspedicijos dalyvių. 10 dienų – tiek truko komandos misija Karagandos apylinkėse: Dolinkoje, Karabase, Spaske, Prostornoje, Ekibastūze. Ekspedicija į Kazachstaną vyko antrus metus iš eilės. Ši lokacija lietuviams yra labai svarbi, nes, skirtingais duomenimis, Kazachstano lageriuose kalėjo nuo 20 iki 80 tūkst. lietuvių.

Jausdami didžiulį visos Lietuvos palaikymą, ekspedicijos dalyviai Karagandos apylinkėse ieškojo ir tvarkė lietuvių kapus, statė atminimo simbolius – kryžius ir sakralinius liaudies paminklus – koplytstulpius.

Ateik, pamatyk nuotraukas, išgirsk pačių ekspedicijos dalyvių pasakojimus ir įspūdžius.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.