Lapkričio–gruodžio mėn. Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia į nemokamas sociologės Ievos Dryžaitės paskaitas. Lapkričio 20 d.  diskutuosime paskaitoje „Prekariatas: vienos klasės požymių visuma ar visus persmelkianti patirtis“, o gruodžio 4 d. – „Šeimos ir pažeidžiamas gyvenimas Lietuvoje ir ne tik“.

 

 

 

Kada? Lapkričio 20 d. 17:30 val.
Kas? Paskaita „Prekariatas: vienos klasės požymių visuma ar visus persmelkianti patirtis“
Apie ką kalbėsime? Ko gero, pagrindinį klausimą, į kurį mėginsime atsakyti šios paskaitos metu, suformulavo žymus norvegų antropologas Thomas Hyllandas Eriksenas: „Kaip būti tokiu žmogumi, kokiu norima būti, tokiame pasaulyje, kokį turime?“. Jei apie tai galvosime labai intensyviai, galime pulti į neviltį, bet jei apie tai negalvosime visai, neviltis gali užklupti iš šalies ir netikėtai. Susitikimo metu aptarsime žmogaus buvimo kapitalistinėje visuomenėje patirtis, panagrinėsime, kaip jos kinta lankstaus ir nestabilaus gyvenimo kontekste ir kokią įtaką jos gali turėti mūsų santykiui su pasauliu ir kitais žmonėmis. 
Kodėl ateiti? Šis klausimas pats svarbiausias – juk kviesdami jus, prašome skirti laiko, kurio visi turime ne per daugiausia. Paskaitos metu mėginsime paskatinti diskusiją apie tai, ką reiškia būti žmogumi šiandienos pasaulyje – globaliame, materialiame, ekonomiškai subordinuotame ir beprotiškai skubančiame. Taigi, jei jaučiate, kad svarbu apie tai reflektuoti ne tik mintyse ar artimų draugų būryje, bet ir platesniame rate, greičiausiai tai ir bus vienas iš atsakymų į klausimą „kodėl ateiti?“.
Kam tai galėtų būti įdomu? Visiems, kurie domisi politikos ir ekonomikos pokyčiais bei jų pasekmėmis žmogaus gyvenimui, visiems, kas bent kelis kartus per pastaruosius metus jautėsi pažeidžiamas dėl savo darbo, pajamų, profesijos, galimybių ilsėtis, kurti draugystes bei planuoti ateitį.
Kur? Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322).
 
Kada? Gruodžio 4 d.  17:30 val.
Kas? Paskaita „Šeimos ir pažeidžiamas gyvenimas Lietuvoje ir svetur“
Apie ką kalbėsime? Paskaitos metu mėginsime sociologo akimis pažvelgti į šiuolaikinių šeimų „kosmosus“. Kalbėsimės apie kasdienio gyvenimo praktikas, iššūkius, darbo ir šeimos suderinamumą ir realias galimybes jį pasiekti, laiko svarbą šeimos gyvenime, tėvystės ir motinystės praktikas, emocinį tėvų darbą, šeimų krizes ir būdus jas įveikti. Remsimės tyrimo „Šeimos ir nelygybės (2019)“ duomenimis.
Kodėl ateiti? Greičiausiai vienas iš atsakymų į šį klausimą galėtų būti toks: „dėl to, kad suprastume (o gal patvirtintume), jog esame labai panašūs ir gyvename labai panašius gyvenimus“. Gal toks atsakymas kiek netikėtas individualizmo persmelktame pasaulyje, kuriame itin vertinamas unikalumas ir išskirtinumas. Kita vertus, šiandien žmonės kartais jaučiasi pernelyg nutolę vieni nuo kitų ne tiek dėl juos skiriančios erdvės, artumo nebuvimo ar tariamų skirtumų, kiek dėl to, jog mano, kad jų išgyvenimai labai skiriasi nuo kitų. Bet ar taip yra iš tikrųjų? 
Kam tai galėtų būti įdomu? Visiems besidomintiems politikos ir ekonomikos pokyčiais bei jų pasekmėmis šeimos gyvenimui, visiems būsimiems ar esamiems tėvams, visiems, kurie šeimoje ar partnerystėje mėgina spręsti kasdienio gyvenimo dilemas.  
Kur? Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322).

Ieva  yra  VDU sociologijos katedros doktorantė, jos mokslinių tyrinėjimų sritys yra lyčių, šeimos, socialinio kentėjimo, prekariato ir laiko sociologija. Sociologijos mokėsi Vytauto Didžiojo ir Alikantės universitetuose. Studijuodama dalyvavo tarptautinėse programose, įgijo darbinės ir profesinės patirties Italijoje, Ispanijoje, JAV.  Sociologijos žinias realizuoja ir gilina dalyvaudama tokiuose nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose kaip „Bibliotekos pažangai 2“, „Šeimos, nelygybės ir demografiniai procesai“, programos „Horizontas 2020“ projekte „Nelygybė, urbanizacija ir teritorinė sanglauda: Europos socialinio modelio plėtra, skatinant ekonominį augimą ir demokratinius gebėjimus“ bei Kauno regiono bibliotekų tiriamojoje veikloje. Ne mažiau svarbūs gyvenimo vaidmenys yra mama – vaikams, dukra – tėvams, žmona – vyrui, draugė – draugams, sesuo – broliui. Laisvalaikiu labiausiai mėgsta būti gamtoje, sportuoti, skaityti knygas, rašyti įvairius nepublikuojamus tekstus bei kalbėtis su artimaisiais apie gyvenimą, santykius, vartojimą, sąsajas, kosmosą ir kitas pasaulio bei žmonijos paslaptis.

Paskaitų partneris: VDU Sociologijos katedra


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.